HDP’nin Çanakkale Adayları Forum Düzenledi

24 Ekim 2015

Genel seçim hazırlıklarını sürdüren HDP’nin Çanakkale milletvekili adayları düzenlenen forumla kentin sorunlarını tartıştı.

HDP’nin Çanakkale milletvekili adayları Özlem Ergun Açanal, Ömer Faruk Kınıç, Adile Yalçın, Sinan Ekinci, kentteki siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımı ile Balıkçı Yaşar Restaurant’ta forum gerçekleştirdi. Kentin sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı forumda konuşan Çanakkale Halkevi Başkanı Mehmet Öztürk, AKP’nin 7 Haziran’dan sonra savaş politikalarını devreye soktuğunu ifade ederek, “Sandıkta her şeyi korumak zorundayız. Sadece Silvan’da, Suruç’ta savaş politikaları yok. Türkiye’nin her yerini saracak bu savaş politikaları. Faşizme karşı mücadele etmeliyiz ve bu yüzden HDP’yi ortak mücadele zemini olarak desteklemeliyiz” dedi.

Forumda konuşan HDP Çanakkale Milletvekili adayı Özlem Ergun Açanal ise savaş bloğuna karşı barış bloğunu oluşturulması gerektiğini söyledi. Özlem Ergun Açanal, “Biz solcuları ve sosyalistleri kötü düşürüp bunu halka yansıtmaya çalışıyorlar. Bugün Kürt özgürlük hareketi ile devrimci solcuların arasında yapılanla bir fark yoktur. Ezilenler HDP çatısı altında buluşuyor” dedi.

JINHA / jinha.com.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir