Hekimlerin Acil Nöbetleri Valilikte Tartışıldı

23 Temmuz 2014

Çanakkale’de yaşanan acil nöbetleri ve acil sağlık hizmetlerindeki hekim ve insan gücü işleyiş sorunları ile ilgili toplantı yapıldı.

Valilik toplantı salonunda, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar başkanlığında yapılan toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Namık Kemal Kubat, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Kenan Eliuz, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük, Aile Hekimleri Derneği ve Tabip Odası’ndan yetkililer ile ilgili personeller katıldı.

Çanakkale Valiliği’nden toplantıyla ilgili yapılan açıklamada Aile Hekimleri ve Uzman doktorların sistem açısından acil nöbeti tutmaları konusunda her kurumun sorunlar ile ilgili çözüm önerilerini dile getirdiği ve sorunları karşılıklı olarak tartışarak çözüm yoluna gittiği belirtildi. Toplantının sonunda katılımcıların “Aile Hekimlerinin nöbetlere katkı vermesi sorunu tam anlamıyla çözülmese de sorunun çözümüne katkı sağlayacaktır. Asıl sorun Aile Hekimliğinin başlamasıyla acil sistemden çıkan ve Aile Hekimi sistemine girmiş olan doktor eksikliğinin giderilmesinde yatmaktadır. Sorunun doktor eksikliğin giderilmesi olduğu” ortak görüşünde birleştiği ifade edildi.

Sorunun öncelikli olarak gönüllü Hekimler ile çözüleceğine ve Ağustos ayı nöbetlerinin Aile Hekimleri Derneği, Genel Sekreterlik ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışarak nöbet listelerinin hazırlanmasına karar verilerek toplantıya son verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir