Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Hemodiyaliz Hastaları Artık İl Dışına Gitmek Zorunda Kalmayacak

Hemodiyaliz Hastaları Artık İl Dışına Gitmek Zorunda Kalmayacak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Fatih Aşgün, ?Av Fistül Operasyonu?nun (hemodiyaliz amaçlı damar yolu erişimi) Çanakkale ve civarındaki ilçelerde yalnızca ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi?nde gerçekleştirildiğini söyledi.

Çanakkale?de mevcut Hemodiyaliz ünitelerinde tedavi gören kronik böbrek yetmezliği olan diyaliz hastalarına ?Av Fistül Operasyonu?nun (hemodiyaliz amaçlı damar yolu erişimi) uygulamasının sadece kendi hastanelerinde yapıldığını belirten Yrd. Doç. Dr. Halil Fatih Aşgün, ?Eğer hastaya katater takılması gerekiyorsa bu işlem de hastanemizde gerçekleştirilebiliyor. Anjiyonun hastanemizde faaliyete geçmesiyle hastalara ?Av Fistül Operasyonu sonucunda meydana gelen her türlü sorun ve hastalıkların tanısını koyup tedavilerini de kolaylıkla hastanemizde gerçekleştirebilmekteyiz? dedi.

Yrd.Doç.Dr.Halil Fatih Aşgün, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde uygulanan bu işlem sayesinde, daha önce il dışına gitmek zorunda olan hastaların, artık il dışına gitmek durumunda kalmadan hastanede gerekli tedavilerini yaptırabileceklerini sözlerine ekledi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir