HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Çanakkale’de

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Çanakkale’de
31 Mayıs 2011

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, seçim gezileri kapsamında Çanakkale’nin Çan ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Partisinin Çan İlçe Başkanı Fercan Engin ve partililer tarafından karşılanan Pamukoğlu, Menderes Parkı’nda halka hitaben bir konuşma yaparak HEPAR’a olan ilginin her geçen gün artığını söyledi. Pamukoğlu, baraj sıkıntısı duymadıklarını ve 13 Haziran’da TBMM’ye gireceklerini belirterek, dördüncü parti olduklarını iddia etti. 17 Nisan’dan beri Anadolu’yu ve Trakya’yı dolaştığını ve Çanakkale’nin gittiği 44’üncü il olduğunu ifade eden Pamukoğlu, “Benim tarzım, gittiğim ilin tüm ilçelerine ve beldelerine uğramak, bunu yapmaya çalışıyorum” dedi.

Türkiye’nin iyi idare edilmediğini öne süren Pamukoğlu, “HEPAR, Meclis’e girecek güçtedir. Bu bilinçle seçimlere hazırlanıyoruz. Millet varsa devlet vardır. HEPAR iktidara gelince devletin bütün kurumları halkın hizmetinde olacak. Emekten, yoksuldan ezilenden yana tavır alacağız. 50 gündür gezdiğim kadarıyla gördüğüm önsezilerime göre Hak ve Eşitlik Partisi Türkiye’de dördüncü partidir. 12 Haziran’da bunu zaten herkes görecektir. Halkımız ekmek kapısı istiyor. Ekmekten kastım iş sahası, çalışmak ve huzur istiyor. Adaletli, kan dökülmeyen bir Türkiye istiyor. Ama ülke yavaş yavaş bölünüyor ve halk bunu seziyor. Kırsal kesimlerde, ilçelerde, beldelerde, köylerde yaşayanlar bunu daha iyi görüyor. Bu özerklik, fedarasyon laflarının altında ülkeyi bölmek vardır. Bu, Amerika’nın bir planıdır. Bu böyle giderse, Türkiye hızla bölünmeye devam ederse bu ülkenin her yerinde anarşi başlar. Bizim ülke korkarak ve endişe duyarak yaşayanların ülkesi olmuş. Herkes korkuyor ve endişe duyuyor. Yurttaş demek bu ülkede olup bitten, iyi ve kötü giden her şeyin bilincinde olan ve sorumluluğunu taşıyana denir” şeklinde konuştu.

Madenlerin yüzde 54’ü yabancılarda, bankaların yüzde 56’sı yabancılarda diyen Pamukoğlu şunları söyledi: “Çiftçi bitmiş, hiçbir yerde çiftçi diye bir şey yok. Esnaf bitmiş, borç, harç, icra derdinde. Emeklinin hali zaten ortada. Seçim zamanı her yer parti bayraklarıyla donatılıyor, arabalar süsleniyor. Kimin cebinden çıkıyor bu para? Milletimin cebinden çıkıyor. Katrilyonlar harcanıyor ve 13 Haziran’da hepsi çöpe gidiyor. Bir tanesi de demiyor bu haram paradır bu halkın parasıdır. Reddediyorum diyebiliyorlar mı? Hayır diyemezler. Hiçbiri diyebiliyor mu Avrupa Birliği bu ülkede hayvancılığı bitirdi? Diyemezler, çünkü hepsi sistemin birer parçaları. Bizim gibi diyebilirler mi? Terör örgütünü kuranlara ve yataklık yapanlara idamı geri getirin diyebilirler mi? Diyemezler, çünkü içeride bir düzen var. Bu düzen bu partileri besliyor, dışarıda bir düzen var bunları destekliyor. İçeride de dolap beygiri gibi bir kıvırtma var. Halkı kandırıyorlar. 12 Haziran bu ülkenin yazgısı olacaktır. Biz halka adım adım gidiyoruz, anlatıyoruz. Karar yüce Türk halkınındır. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Çan’dan Biga ve Lapseki ilçesine geçerek burada da konuşma yaptı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir