“Her Kulaç Denize Bir Nefes” Projesi Çanakkale’de Gerçekleşti

“Her Kulaç Denize Bir Nefes” Projesi Çanakkale’de Gerçekleşti
17 Temmuz 2013

Türkiye’nin kirlenen denizlerine dikkat çekmek amacıyla Deniz Temiz Derneği/TURMEPA’nın başlattığı “Her Kulaç Denize Bir Nefes” projesi Çanakkale’de gerçekleşti.

Deniz kirliliğine dikkat çekmek amacıyla yürütülen proje kapsamında, Engelli Milli Sporcu Kemal Özdemir, hem engellilerin su sporuna ilgisini arttırmak hem de TURMEPA’nın deniz kirliliği ile mücadelesine destek olmak amacıyla Çanakkale Şehir İskelesi’nde yüzdü. Çok küçük yaşlarda tek kolunu kaybeden milli sporcu Kemal Özdemir, 16 Temmuz Salı günü Çanakkale Şehir İskelesi’nden yüzmeye başlayarak, Lodos Bar’ın önünde karaya ayak bastı.

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Liman Başkanlığı, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü, Çanakkale Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ve Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen bu anlamlı etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü de katıldı. Sürücü, engelli sporcu Kemal Özdemir’i başarısından dolayı tebrik ederek, “Bu etkinliğin amacına ulaştığına inanıyorum. Engelli sporcumuz Kemal Özdemir, hem duygularını hem de bu etkinliğin amacını bizlere çok güzel anlattı. Başka etkinliklerde Çanakkale olarak yer almaktan büyük mutluluk duyacağız” diye konuştu.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir