Hibe Fonları İçin Proje Yazma Eğitimlerinin Üçüncüsü Başlıyor

Hibe Fonları İçin Proje Yazma Eğitimlerinin Üçüncüsü Başlıyor
16 Aralık 2011

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) geliştirdiği ve hibe programlarına yönelik proje yazma becerisini geliştirmeyi hedefleyen, “Çanakkale İş Dünyasının Ticari Proje Kapasitesinin Stratejik Olarak Geliştirilmesi” adlı eğitim programının üçüncüsü 20 Aralık 2011 Salı günü başlıyor.

Üçüncü eğitim programı ÇTSO’nun toplantı salonunda 20-21-22 Aralık 2011 tarihlerinde yapılacak. Eğitimler mesai saatinin bitiminde 17.00 ile 22.00 arasında gerçekleştirilecek. Ana hedefi Çanakkale iş dünyasının ulusal ve uluslararası hibe fonlarına yönelik farkındalığı artırmak ve proje hazırlama kapasitesini geliştirmek olan eğitim projesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2010 yılı Mali Kalkınma Destek Programı’na başvurmuş ve proje desteklenmeye hak kazanmıştı. ÇTSO’nun projesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın son olarak açıkladığı ve toplam bütçesi 15.2 milyon TL olan sosyal kalkınma ve ihracata yönelik projelere destek programı birebir örtüşüyor. ÇTSO eğitim projesiyle, Çanakkale iş dünyasının ulusal ve uluslararası hibe fonlarına yönelik olarak proje hazırlama kapasitesini geliştirmeyi hedefliyor.

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi ABİGEM’in Trakya bürosundan uzmanlar vereceği eğitimlere katılmak isteyenler; www.canakkaletso.org.tr/pdye adresindeki web sitesinden başvuru yapabiliyor ve proje ile ilgili ayrıntılı bilgilere de ulaşabiliyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir