Hicri Nalbant, Çevre Platformu Dönem Sözcülüğü Görevini Devretti

Hicri Nalbant, Çevre Platformu Dönem Sözcülüğü Görevini Devretti
15 Şubat 2014

30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde CHP Merkez İlçe İl Genel Meclis adayı olan Çanakkale Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Hicri Nalbant, bugün bir basın açıklaması gerçekleştirerek görevini devretti.

Çanakkale’de 9 yıldır Çevre Platformu Dönem Sözcülüğü yapan Hicri Nalbant, görevini Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Prof.Dr. Türker Savaş’a, Çanakkale Tabip Odası Çevre Komisyonu Üyesi Dr. Nihat Gülhan’a ve Platform Yürütmesinden sorumlu Filiz Tekin’e devretti.

Konuşmasında zaman zaman duygulu anlar yaşayan Hicri Nalbant; “Çanakkale yöresinde ve Biga Yarımadasındaki doğa talanına karşı yürüttüğümüz, bugüne kadar getirdiğimiz mücadele ve direniş ruhu, aslında 15 yıllık bir geçmişe sahiptir. O zamandan bugüne çevre ve ekoloji mücadelemiz şehrin yapıları, kurumları, demokratik kitle örgütleri, partileri ile birlikte yaşam alanlarımızı, yaşam hakkımızı savunan ve geliştiren bir planda, Çanakkale Çevre Platformu adı altında sürdürülmektedir.Platformumuz, Çanakkale’de tüm çevreyi konu almış, su kaynaklarının, havanın, ormanların, tarım alanlarının, tarihi ve kültürel değerlerin, insan sağlığının korunmasına özen göstermiştir. Bir başka değişle ekolojiyi, ekolojik siyaseti esas almıştır. Platformumuz çevre mücadelesini her alanda sürdürmüş, bugüne kadar ilimizde yapılan tüm eylem ve direnişlerde aktif görev almıştır. Egemenlerin, muktedirlerin siyasetini kabul etmeyen platformumuz, şehrimiz, çevremiz ve tüm hemşehrilerimiz adına olan her şeyi her ortamda dillendirmiştir.Çanakkale’deki ekoloji ve çevre mücadelesinin, geldiği aşama, aldığı destek ve hukuk platformunda kazanılan başarı; hareketin ne kadar doğru ve meşru olduğunu göstermektedir. Çanakkale halkı adına ve Biga Yarımadasında yaşayan insanların geleceğini ilgilendiren böylesine önemli çalışmalar, hangi düşünceden, hangi siyasetten olursa olsun birçok kişiyi ekolojik siyaset çatısı altında biraraya getirmiş ve birleştirmiştir.Bu bağlamda, bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmalarımızda bize kurumsal desteğini esirgemeyen Çanakkale Belediye Başkanlığına başta Sayın Ülgür Gökhan olmak üzere teşekkür ediyorum.Yine kurumsal desteğini sürekli yanımızda hissettiğimiz; Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şube Başkanlığına, Çanakkale Barosuna, Çanakkale Tabip Odasına, İlimizdeki demokratik kitle örgütlerine, siyasi partilere, bizlere gönüllü destek veren yurttaşlarımıza, sürekli yanımızda olan bilim kurulu üyelerimiz Prof.Dr. Kenan Kaynaş’a, Prof.Dr. Murat Türkeş’e, Prof.Dr. Telat Koç’a, Prof. Dr. Türker Savaş’a, Doç.Dr. Çoşkun Bakar’a, Doç. Dr. Ekrem Tufan’a teşekkür ediyorum.Sürekli, birlikte görev yaptığımız platformun yürütme kurulu üyelerine, tüm etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmayan yerel ve ulusal medyamıza teşekkür ediyorum.Dokuz yıldır sürdürdüğüm platform sözcülüğünü, bugünden itibaren devrettiğim Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Prof.Dr. Türker Savaş’a, Çanakkale Tabip Odası Çevre Komisyonu Üyesi Dr. Nihat Gülhan’a ve Platform Yürütmesinden Filiz Tekin’e yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Nalbant’tan sonra söz alan Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Prof.Dr. Türker Savaş, platform olarak sürekli iletişimde kalacaklarını belirterek; “Hicri Nalbant’tan aldığımız görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Yeni yönetim olarak, ilk konser etkinliğimizi 22 Şubat 2014 cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Neşat Ertaş anısına, 90.Yıl Gösteri Merkezi’nde saat 20.00’da yapılacak olan Ufuk Karakoç Konseri’ne herkes davetlidir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Çevre Platformu üyeleri toplu bir hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir