Hikmet Yurteri, Milletvekilliği İçin Görevinden Ayrıldı

Hikmet Yurteri, Milletvekilliği İçin Görevinden Ayrıldı
10 Şubat 2015

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğretim Elemanı genç akademisyen Hikmet Yurteri, 2015 yılı 25. dönem milletvekili genel seçiminde Çanakkale’den milletvekili adayı olmak üzere üniversitedeki görevinden ayrıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde birçok etkinliğin ve seminerin organizasyonunda imzası olan ve yüzlerce eğitim, girişimcilik ve liderlik seminerleri, paneller, sempozyumlar, kongreler organize eden, öğrenci topluluklarını yöneten ve binlerce öğrencinin geleceğe, donanımlı, nitelikli, girişimci, yönetici ve lider ruhlu hazırlanmasını sağlayan, genç akademisyen öğretim elemanı Hikmet Yurteri görevinden ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Çanakkalemde yıllardır üniversite gençliğinin geleceğe daha donanımlı ve girişimci olarak hazırlanmasına öncülük ettim. Şimdi ise Çanakkaleli hemşehrilerimin desteğiyle milletvekili olarak, aynı azim ve kararlılıkla başta Çanakkale gençliğinin sorunları olmak üzere, Çanakkaleli hemşehrilerimin sorunlarını CHP milletvekili olarak meclise taşımak, Çanakkale’nin kalkınmasına katkıda bulunmak ve Çanakkalemi TBMM’de onurlu bir şekilde temsil etmek üzere görevimden ayrılmış bulunmaktayım.”

HİKMET YURTERİ KİMDİR
1983 doğumlu olan Hikmet Yurteri2002 yılında yükseköğrenimine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde başladı. 2006 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü tamamladı. Sonrasında aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü Tarih Eğitimi bölümünde yüksek lisans yaptı. Öğrenciliği esnasında Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanlığı, Türk Halk Müziği Topluluğu Başkanlığı, 57. Alay Topluluğu Kuruculuğu ve Başkanlığı, Öğrenci Konsey Başkanlığı, YÖK Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çanakkale Sivil Gençlik Meclisi Başkanlığı yaptı. Çeşitli derneklerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Öğrenci Başkanlığı yaptığı dönemde ATA’nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü projesinin hayata geçirilmesinde büyük rol üstlendi. Projenin yürütme komitesinde yer aldı.
Meslek hayatına 2007 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Biriminde başladı. 2011 yılı ocak ayına kadar rektörlük basın ve halkla ilişkiler yetkilisi olarak çalıştı. Görevi esnasında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, sosyal sorumluluk projelerinde görevler aldı. Ayrıca 2007 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin her fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulunda başkanlıkları ve üyeleri bulunan Genç Girişimciler Topluluğunu kurarak, topluluğun akademik danışmanlığını yaptı. Topluluk olarak, girişimcilik başta olmak üzere, kişisel gelişim üzerine bir çok sertifikalı seminer ve eğitimler düzenlenmesine öncülük etti. Yerel, Ulusal ve Uluslararası bir çok kongre ve sempozyumun organizasyonunda görev aldı. Takım Çalışması ve Liderlik, Etkili İletişim, İkna, Beden Dili, İmaj ve Marka Yönetimi, Protokol Kuralları, Medya, İletişim, Pazarlama, Özgüven, Halkla İlişkiler, Girişimcilik vb. çoğunlukla iletişime ilişkin konularda uzman kişilerden eğitimler aldı. Çeşitli yerel gazetelerde ve internet sitelerinde köşe yazarlığı yaptı. Birçok üniversitede, meslek yüksekokullarında, sivil toplum kuruluşlarında liderlik, girişimcilik üzerine seminerler verdi. Yurteri, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak görev yaptı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir