Hobi Parkı Kullanım Başvuruları 15 Şubat’ta Başlıyor…

03 Şubat 2016

Çanakkale Belediyesi’nin yeni projesi olan Hobi Parkı’nı kullanmak isteyen vatandaşlar 15 Şubat– 31 Mart 2016 tarihleri arasında Çanakkale Belediyesi’ne başvuruda bulunabilecekler.


Esenler Mahallesi 11. Sokak’ta bulunan alanda hazırlanan Hobi Parkı, vatandaşlara kent merkezinde organik tarımsal faaliyet yapabilme şansı sunacak. Halkın kendi sebze-meyvelerini yetiştirebilecekleri, doğayla iç içe olma fırsatı da yakalayacağı Hobi Parkı’nda bulunan 76 adet hobi bahçesinin kullanıcısı ise, kura yöntemiyle belirlenecek. Bu kapsamda vatandaşların, 15 Şubat-31 Mart 2016 tarihleri arasında Çanakkale Belediyesi İletişim Masaları ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuru süresinin tamamlanmasının ardından ise Encümende çekilecek kura ile birlikte 76 asil, 38 yedek kullanıcı belirlenecek. Kullanıcılar, yedi gün içerisinde kullanım bedelini ödemek suretiyle, kurada kendisine çıkan alanda tarımsal uygulamalarını gerçekleştirebilecek. Kullanıcıların, Hobi Parkı’ndaki elektrik, su ve güvenlik masrafları için kullanacakları alanın metrekaresine 1 TL+KDV olmak suretiyle yıllık ödeme yapması gerekecek. Her kullanıcı bir hobi alanını yalnızca 3 yıllığına kullanabilecek, ayrıca alanda en fazla 1 yıllık bitkilerin dikimine izin verilecek. Alanın denetimi ve teknik destek ise Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

Hobi Parkı Projesi Hakkında
Halkı, kent yaşamının tam ortasında doğayla buluşturacak bu projede 1 adet idari bina ile alanları 49 m2 ile 120 m2 arasında değişen 76 adet hobi bahçesi alanı bulunuyor. Projede ayrıca tamamen ahşaptan ve geçme sistem ile üretilen, tarım uygulama gereçlerinin muhafazası için planlanan 19 adet modüler ahşap hobi kulübesi yer alıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir