Hollywood’tan Çanakkale Filmi

06 Şubat 2009

Tarihimizin dönüm noktası savaşlarından Çanakkale Savaşı’nı konu alan ve Hollywood’a tüm dünyada gösterime girecek bir film yaptırılması için bir kampanya başladı.

Kampanyayı başlatan Toplumsal Girişimciler Platformu, projeyi Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın gündemine taşıyor. Şu anda Amerika’da bulunan ve Hollywood yapımcılarının kapısını çalmaya hazırlanan platformun kurucuları Bilal ve Burak Bedük ikiz kardeşler, 18 Mart 2009’a kadar projeye 253 bin (Çanakkale Savaşı’nda şehit, gazi olan ve kaybolan kahramanlarımızın toplam sayısı) kişiden destek bekliyor.

AMAÇ TÜM DÜNYAYA İZLETMEK!

Dünyada ilk kez denenen projenin, Çanakkale Savaşı’nda verdiğimiz kayıpların sayısı kadar alınacak destekle birlikte Hollywood’un ilgisini çekeceğini belirten Bedük kardeşler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan sonra Hollywood yapımcıları ile görüşecek. Projeyi Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın üstlenmesini ve bunun için bütçeden turizme ayrılan payın çok küçük bir kısmının yeterli olacağına inanan Toplumsal Girişimciler Platformu kurucuları, böyle bir yapımın Türkiye’nin tanıtımına inanılmaz bir katkı sağlayacağını belirtip, “Bizim amacımız bu konularda bir film yapılması falan değil, tüm dünyada gösterime girecek ve çok yüksek gişe rakamlarına ulaşabilecek filmlerin yapılması.” diyerek projenin asıl amaçlarını belirtiyorlar. Bu projenin uygulanmasından hemen sonra, Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Alparslan, İstanbul’un Fethi gibi tarihimizdeki önemli kişileri, savaşları ve olayları konu alan dünya çapında gösterime girecek filmlerin yapılmaya devam edilmesini hedefliyorlar.

GÜNDE SADECE 1 TIK!

Projeye destek vermek için sadece www.birdestandicanakkale.com internet sitesine girip “Destek ver” butonuna tıklamak yeterli. Şu ana kadar 10 bin’e yakın destek alan projenin internet sitesine binlerce e-posta gönderilmiş. Bu e-postaların arasında “bu proje için banka hesabı açılsın, para yatıralım” talebinde bulunanlar da var. Proje, “Destanına Sahip Çık!” sloganıyla herkesten destek bekliyor.

[Haber Kaynağı: ensonhaber.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir