Homeros Projesine Katılan Öğrencilerden Assos Gezisi

Homeros Projesine Katılan Öğrencilerden Assos Gezisi
22 Mayıs 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sinema TV Bölümü ve Çanakkale Koleji?nden gönüllü olarak oluşturulan bir grup öğrenciyle hayata geçirilen ?Homeros Projesi?ne katılan İtalya?nın Pomezia kentinden gelen eğitimciler öğrencilerle birlikte, Assos Antik kentini gezdi.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer Homeros Projesinin başarı ile devam ettiğini belirterek, ?Proje kapsamında ilk etapta Çanakkale Koleji öğrencilerine, Arkeolog Veysel Tolun ve Yrd. Doç. Dr. Fetay Soykan tarafından ders anlatımları yapıldı.

OPET?in sponsorluğunda gerçekleştirilen projede Arkeoloji Müzesi ve Troia Ören yeri gezisinden sonra şimdi de Assos Antik kentine bir gezi düzenlendi. Assos gezisinde okulun gönüllü öğrencileri, öğretmenleri ve projeyi yöneten Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fetay Soykan ve projeye rehberlik yapan Arkeolog Doç. Dr. Veysel Tolun da hazır bulundu. Öğrenciler bu gezilerde gördüklerini ve duyduklarını resmedip İngilizce hikayeler yazacaklar. Etkinlik sonunda da Türkçe, İngilizce ve İtalyanca olmak üzere ortak bir kitap hazırlanak? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir