Homofobi Karşıtı Buluşmalar Çanakkale’de de Gerçekleştirilecek

13 Şubat 2014

Homofobiye Karşı Yerel Buluşmalar, bu yıl 9’ncu kez gerçekleştirilecek. Bu hafta sonu Çanakkale, Malatya ve Samsun’da düzenlenecek olan buluşmalarda “Eşcinsel Gettolar Değil Kentin Tamamını İstiyoruz” başlığı altında konular işlenecek.

Kanada Yerel Girişimler Fonu, Norveç Büyükelçiliği ve Rainbow Solidarite tarafından desteklenen Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma Yerel Etkinlikleri, bu yıl 9’ncu kez gerçekleştiriliyor. Pembe Hayat ve Kaos GL derneklerinin birlikte yürüttüğü Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi kapsamında Çanakkale’de yapılan etkinlik programı ise şöyle:

Eğitimde Homofobi ve LGBT’lerin Sorunları
15 Şubat 2014 Cumartesi, Saat 12.00 ? 17.30
Yer: İsmet Paşa Mahallesi Meclisi. İsmet Paşa mah. Şevket Bey sok. No:20/1 (carrefour-SA arkasında)
Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe “Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliğine Ait Kavramlar” başlıklı sunumuyla Kaos GL Derneği’nden Remzi Altunpolat, “Eğitimde Cinsel Yönelim Ayrımcılığı, LGBT Eğitimci ve Öğrencilerin Sorunları” başlıklı sunumuyla Psikolojik Danışman Berna Savcı ve “LGBT Öğretmenlerin Sorunları ve Sendika’da Cinsel Yönelim Cinsiyet Kimliği Çalışmaları” başlıklı sunumuyla Kaos GL Sendika Çalışma Grubu’ndan Ayşe Panuş katılacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir