Huzurevini Denetleyen Vali, Taze Ekmekleri Çöpte Görünce Şok Oldu

21 Şubat 2012

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, başkanlığını yaptığı Terzioğlu Vakfı tarafından bir süre önce devraldıkları Daniş Acar Huzurevi’ni habersiz olarak denetledi. Denetim sırasında yaşlıların yemesi için gönderilen taze ekmeklerin bir kısmını çöp kutularında gören Vali Tuna, görevlilere tepki gösterdi.

Öğle saatlerinde Daniş Acar Huzurevi’ne giden Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, burada huzurevi hakkında yetkililerden bilgi alıp yaşlılarla bir süre sohbet etti. Devraldıkları Daniş Acar Huzurevi’ni bundan sonra Terzioğlu Vakfı olarak kendilerinin işleteceğini belirten Tuna, yaşlılara sıkıntılarının olup olmadığını sordu. Yaşlıların ısınma problemleri ve personel sayısındaki şikayetlerini dinleyen Tuna, ardından mutfak kısmını inceledi. Mutfakta bulunan çöp kutuları içinde taze ekmekleri gören Vali Tuna, gözlerine inanamadı. Bu ekmeklerin neden çöpte olduğunu görevlilere soran Vali Tuna, “Bunlar hayvanlara verilecek” cevabını duyunca şok oldu. Tuna, bayat olmadığını fark ettiği ekmekleri çöpe atan kişinin kim olduğunu sorarak kendisinden bilgi almak istedi. Bu sırada görevlilerin bir kısmının Vali Tuna’ya ne söyleyeceklerini bilemediği gözlendi. Vali Tuna da kızgın bir şekilde mutfaktan çıkarak yaşlıları ziyaretini sürdürdü.

İncelemeler sonunda açıklamalarda bulunan Vali Tuna, Terzioğlu Vakfı olarak yeni devraldıkları huzurevinin eksik yönlerini bildiklerini belirterek, “Burayı daha iyi hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Huzurevinde bakım ile ilgili bir sorun var. Yeterli personel veya kalifiye eleman olmadığından yaşlılarımıza bakımda sıkıntılar yaşanıyor. Burada barınan yaşlılarımızın gıda ve ısınma gibi ihtiyaçlarından çok yakın ilgiye ihtiyaçları var. Bu konuda da bir eksiklik görünüyor. Eleman eksiğini en kısa sürede gidermeye çalışacağız. Buradan Çanakkale’deki herkese çağrıda bulunuyoruz. Fırsat bulduklarında lütfen huzurevine gelsinler ve yaşlılarımızı ziyaret etsinler. Bu insanların onlardan başka istekleri yok. 5-10 dakika onlarla oturup sohbet etmeleri yeterli” dedi.

Terzioğlu Vakfı yöneticilerinin de katıldığı denetimin ardından, Vali Tuna huzurevinden ayrıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir