İbrahim Bodur’dan ÇOMÜ Rektörü Ali Akdemir’e Ziyaret

İbrahim Bodur’dan ÇOMÜ Rektörü Ali Akdemir’e Ziyaret
04 Ağustos 2009

Kale Grubu Kurucu Murahhas Aza ve Onursal Başkanı Dr. H. İbrahim Bodur, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette üniversitenin gelişimi hakkında Dr. H. İbrahim Bodur’a bilgi aktaran Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir, 2010 yılında Dünya Üniversiteler Kongresi’ni ÇOMÜ’nün ev sahipliğinde Çanakkale’de yapacaklarının altını çizdi. Üniversite öğrenci sayısının da 26 bine yükseldiğini vurgulayan Prof. Akdemir, öğretim üyesi başına düşen yayın sayıları sıralamasında da üniversitenin 11. sırada yer aldığını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir, Dr. H. İbrahim Bodur’un isminin, üniversite olarak yapılan Çanakkale İli Değerleri Sempozyumu sonrası oluşturulan Envanter kitabında da insani değer olarak tarihe geçtiğini söyledi. Üniversite bünyesinde kurulan Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi yayınlarının düzenli olarak çıktığını, merkez yöneticileri ve başarılı girişimci öğrencileri Bodur ile bir araya getirmeyi planladıklarını aktaran Prof. Dr. Ali Akdemir, ayrıca üniversitenin akademik ve idari birimlerinin konumlandığı Terzioğlu Kampüsünü üniversiteye bağışlayan Merhum Hüseyin Akif Terzioğlu’nun büstünün de Terzioğlu Yerleşkesi Troia Kültür Merkezi önüne yapıldığını söyledi. Çan’a seramik mühendisliği bölümü açmayı planladıklarının altını çizen Prof. Dr. Ali Akdemir, ziyaretten onur duyduğunu ve teşekkür ettiğini belirtti.

“ÜNİVERSİTENİN HIZLI GELİŞİMİNİ HAYAL BİLE EDEMEZDİM”

Üniversitenin hızlı gelişiminden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Dr. H. İbrahim Bodur ise üniversitenin bu denli gelişimini hayal bile edemediğini belirterek, ?Geçmişten bugüne kadar emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi. Son günlerde üniversitenin adını daha sık duyduğunu belirten Bodur sözlerine şöyle devam etti: “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Türkiye’de 11. sıraya yükselmesi mutluluk verici bir durum. Bu yükselmede en büyük emeği olan üniversitenin dinamik Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ve ekibini kutluyorum. Çanakkale’ye yakışan da budur. Üniversitemizin gelecekte daha iyi yerlerde olacağına yürekten inanıyorum” dedi. Terzioğlu Kampüsünün merhum Hüseyin Akif Terzioğlu tarafından üniversiteye bağışlanma şeklini de anlatan Dr. H İbrahim Bodur, “Eğitime katkı verenleri başımızın üstünde taşımamız gereklidir. Böyle bir çalışma yapmış olmanızdan mutluluk duydum” dedi.

Ziyaret sonrasında Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir, Kale Grubu Kurucu Murahhas Aza ve Onursal Başkanı Dr. H. İbrahim Bodur’a üniversite öğretim elemanlarından Vahid Novruzov’un yaptığı Çanakkale görüntüsünün olduğu yağlı boya tabloyu hediye etti. Dr. H. Bodur ise, ünlü sanatçı Melahat Gülses’in Miras isimli Türk Sanat Müziği eserlerinin toplandığı albümü Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir’e hediye etti.

Ziyarette Dr. H. İbrahim Bodur’a eşi Sevim Bodur, Kale Seramik Fabrikaları Genel Müdürü Remzi Gula, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İlhami Tezcan eşlik etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir