İbrahim Sadri, Bahar Şenlikleri Kapsamında ÇOMÜ’ye Misafir Oldu

08 Mayıs 2012

17. Bahar Şenlikleri etkinlikleri kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne gelen İbrahim Sadri’nin Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleşen şiir dinletisine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir, ÇOMÜ’lü dekan ve akademisyenler, çok sayıda öğrenci ve Çanakkaleliler katıldı.

Toria Kültür Merkezi’ni dolduran seyirciler, İbrahim Sadri’nin okuduğu şiirlere ve ekibin şarkılarına eşlik etti. Kendine has üslubu ile Necip Fazıl Kısakürek, Barış Manço ve Atilla İlhan, Ahmed Arif gibi birçok isimden şiirler seslendiren İbrahim Sadri’nin şiir gecesinde hüzün ve coşku bir aradaydı. Dinleti sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir ve Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Küçüköncü İbrahim Sadri’ye günün anısına hediye ve çiçek takdim etti.

İbrahim Sadri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri ile buluşmaktan mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi:
“Çanakkale herkes için önemli olduğu gibi benim için de önemli bir kent. Çanakkale’nin üniversitesinden davet gelince hiç düşünmeden kabul ettik. Burada öğrencilerin ve değerli akademisyenlerin enerjisi çok güzel. Bizi çok güzel ağırladınız en yakın zamanda tekrar görüşmek ümidiyle”

7 Mayıs’ta başlayan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 17. Bahar Şenlikleri 13 Mayıs’a kadar etkinlikleri ve konserleriyle devam edecek.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir