İÇDAŞ, ‘Bilim Çocukları’ Yetiştirecek

İÇDAŞ, ‘Bilim Çocukları’ Yetiştirecek
28 Mayıs 2013

İÇDAŞ, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliği ile hazırlanan “Bilim, Tarih, Doğa ve Deniz; Bir Başkadır Bizim Kamp Kalemiz- Yaz Bilim Kampı” projesi kapsamında tesislerini başarılı öğrencilere açıyor. İÇDAŞ’ın, Besi ve Balık Üretim Çiftliği, Tersane, Çelik ve Oksijen Üretim Tesisleri, Reverse Osmos, Termik Santral tesislerinde “Girişimcilik, Sanayi ve Üretim: Yenilenebilir Enerji” etkinlikleri düzenlenecek.

Proje kapsamında Çanakkale 18 Mart Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır, Mustafa Aydın Başar ve Necmi Tekin etkinlik yapılacak olan İÇDAŞ tesislerini bilgilenme ve hazırlık çalışmaları için ziyaret etti.

17 Haziran?20 Temmuz 2013 tarihleri arasında 3 dönem olarak düzenlenecek olan “Bilim, Tarih, Doğa ve Deniz; Bir Başkadır Bizim Kamp Kalemiz- Yaz Bilim Kampı”na Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, İstanbul İllerinde okuyan 13 yaş grubu başarılı öğrenciler ile İstanbul Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Gazi ve Şehit çocukları katılacaktır. 02-09-16 Temmuz tarihlerinde İÇDAŞ’ta gerçekleşecek olan etkinliklerde öğrencilere bilimi; eğlenceli, araştırma ruhunu destekleyici etkinliklerle sevdirerek, araştırma, problem çözme, deney yapmalarına fırsat tanınarak ilgi alanlarının genişletilmesi ve farklı disiplinlerle tanışmalarının sağlanması hedefleniyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir