Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İÇDAŞ Limanı’nda Ticari Gemi Hareketliliği

İÇDAŞ Limanı’nda Ticari Gemi Hareketliliği

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde yer alan İÇDAŞ Limanı’na aynı gün dünyanın farklı ülkelerinden gelen 22 gemi, ilginç görüntüler oluşturdu.

İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım AŞ yetkilileri, Gana’dan ABD’ye, Ukrayna’dan Brezilya’ya, Porto Rico’dan İtalya’ya, Hollanda’dan Çin’e, Nijerya’dan Rusya’ya kadar farklı ülkelerden gelen 22 ticaret gemisinin İÇDAŞ Limanı’nı adeta kuşattıklarını belirterek, “Limanda aynı anda 6 geminin tahmil ve tahliyesi yapılırken ihracat için sıra bekleyen 16 gemi de Aksaz köyünden Kemer köyü sahiline kadar boğazda demir attı. İÇDAŞ Limanı’nda yaşanan bu hareketlilik; denizlerin, ülkelerin dünyaya açılan penceresi olduğunu bir kez daha gösterdi. Dünyada 70 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiren İÇDAŞ, sağlamış olduğu 5 bin kişilik istihdamın yanı sıra geçen yıl yapmış olduğu 1 milyar 193 milyon dolarlık ihracatla ülkemizin en çok ihracat gerçekleştiren 8. firması olmuştu. İÇDAŞ Biga Entegre Demir Çelik Tesisleri olarak, Çanakkale sahillerinin ticaret gemilerinin akınına uğramasının mutluluğunu yaşıyoruz” açıklamasını yaptı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir