İÇDAŞ Spor Kulübü, Öğrencileri Satrançla Buluşturuyor

İÇDAŞ Spor Kulübü, Öğrencileri Satrançla Buluşturuyor
27 Şubat 2014

İÇDAŞ Spor Kulübü, Sosyal Sorumluluk Projelerine bir yenisini ekleyerek, Çanakkale’de açtığı ücretsiz satranç kurslarını Değirmencik ve Kemer Köylerinde okuyan öğrencilere ulaştırdı.

Satranç düşünce ile oynanan, oyuncuya sabrı, konsantrasyonu, başkalarına karşı saygıyı ve anlayışı öğreten bir oyundur. Satranç, çocukların kişiliğini olumlu yönde etkileyerek, kendilerine güven duygusunun gelişmesine yardımcı olur.

İÇDAŞ Spor Kulübü, Değirmencik ve Kemer İlköğretim Okullarında okuyan toplam 200 öğrencinin gelişimlerine katkıda bulunabilmek amacıyla, satranç kurslarına başlıyor. İÇDAŞ Spor Kulübü tarafından 25 Şubat Salı günü Değirmencik ve Kemer İlköğretim Okullarına hediye edilen 25 adet satranç takımı Kulüp Yöneticileri Zafer Gökhan Aydoğan, Serdar Özçelik, Burçin Wallington ve Satranç Eğitmeni Doğa Cihan Göksel tarafından öğrencilere teslim edildi.

27 Şubat Perşembe günü, ilk dersi başlayacak olan satranç kursuna, Kemer İlköğretim Okulunda okuyan 180 öğrenci ile Değirmencik İlköğretim Okulunda okuyan 23 öğrenci katılacak.

İÇDAŞ Spor Kulübü Satranç Eğitmeni Doğa Cihan Göksel, Çanakkale’deki kurslara katılmaya imkan bulamayan öğrencileri her hafta Perşembe günü köydeki okullarına gelerek eğitecek. Satranç oyunu ile hem keyifli vakit geçirip hem de gelişimlerine katkı sağlayacak olan ilköğretim öğrencilerinin mutlulukları, İÇDAŞ Spor Kulübüne verilmiş en güzel teşekkür oldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir