İÇDAŞ Spor Kulübü Sporcuları Parion’da Sertifikalarını Aldı

31 Temmuz 2013

Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü, Karabiga ve Çanakkale Yelken Okullarında her yıl düzenlemiş olduğu kurslardan temel yelken ve rüzgar sörfü eğitimini tamamlayan 1. dönem öğrencileri kurs bitirme sertifikalarını Biga’nın Kemer köyünde bulunan Antik Şehir Parion’da aldılar.

Yüzlerce gencin hiçbir ücret talep etmeden rüzgarın kenti Çanakkale’de Yelken ve Rüzgar Sörfüyle tanıştırıldığı bu kurslardan, bu yıl 01 – 26 Temmuz 2013 tarihleri arasında temel yelken ve Rüzgar Sörfü eğitimini tamamlayan 1.dönem öğrencileri kurs bitirme sertifikalarını Biga’nın Kemer köyünde bulunan Antik Şehir Parion’da aldılar. İÇDAŞ sponsorluğunda devam eden kazılarda arkeologlar eşliğinde Parion’u gezen öğrenciler daha sonra İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. tesislerinde geziye devam ettiler.

Ziyarette, İÇDAŞ Çelik Tesisleri Direktörü Fuat Erkan Tekin, İÇDAŞ Elektrik Tesisleri Direktörü Ali Kemal Türker ve görevlilerce karşılanan öğrencilere İÇDAŞ A.Ş. ile ilgili genel bilgiler içeren sinevizyon sunumunun ardından öğle yemeği ikram edildi.

Öğrenciler; balık yetiştirme tesisi, reverseosmos (deniz suyundan içme suyu üretim tesisi), enerji üretim tesisi, çelikhane, tersane ve besi çiftliğini yetkililer eşliğinde ilgiyle gezerek bu çalışma alanlarının işleyişi hakkında bilgiler aldılar.

Öğrenciler daha sonra geziye ÇTSO Çanakkale Evi ziyaretiyle devam ettiler. Yetkililer eşliğinde Çanakkale evini gezen öğrencilere daha sonra pasta ve limonata ikram edildi. Gerçekleştirilen mini teknik gezi sayesinde büyük bir tesisi tanıma imkanı bulduklarını, Çanakkale Evi’ni gezerek kentimizi daha iyi tanıyıp keyifli bir gün geçirdiklerini ve sertifikalarına kavuşmanın sevincini yaşadıklarını söylediler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir