İÇDAŞ Spor Kulubü’nde Dingi Eğitmeni Kursu

13 Mart 2013

Dingi Öğreticisi / Eğitmeni (D4) kursu, Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü Yelken Okulu tesislerinde Türkiye Yelken Federasyonu TUYEP D4 Programı usta öğreticilerinden Berk Uzel ve Serdar Çiçek’in eğitmenliğinde, ÇANAKKALE İÇDAŞSPOR Kulübü ev sahipliğinde, 06-10 Mart 2013 tarihlerinde Çanakkale’de yapılmıştır.

TUYEP (TYF ? ISAF) işbirliği ile oluşturulmuş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programının 5 gün sürmüş olan Dingi Öğreticisi / Eğitmeni (D4) Kursuna 7’si Çanakkale’den olmak üzere çeşitli illerden toplam 15 eğitmen adayı katılımı ile tamamlanmış olup, tüm kursiyerler başarı belgesi almaya hak kazanmıştır.

Bu kurs ile başta rüzgarın kenti Çanakkale’de olmak üzere deniz sporların geliştirilmesi, toplumda yaygınlaştırılması, sporcu ve eğitmen sayısının arttırılması, emniyetli ve uluslararası normlara uygun eğitim verilebilmesi amaçlanmıştır. Kurs sonucu başarılı olup belge almaya hak kazanan eğitmenler yelken sporuna yeni başlayan, her yaştaki kişilere, kademesinin yetki alanı çerçevesinde Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programının (TUYEP) öğretilmesinde yardımcı olabileceklerdir.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir