İÇDAŞ Yelkencileri Çanakkale’ye 2 Kupayla Döndü

05 Şubat 2015

Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü Yelken Takımı, Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) 9. Yarıyıl Kupası Yelken Yarışları’nda iki Türkiye Kupası kazandı. 26 Ocak – 01 Şubat 2015 tarihleri arasında Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen yarışlara 43 kulüpten 363 sporcu katıldı. İÇDAŞ Spor Kulübü Yelken Takımı’ndan Buket Aslan 2’nci, Hilal Özsoy 3’ncü olarak iki kupayı Çanakkale’ye kazandırdılar.

Yarışlar “Optimist”, “Optimist Junior”, “Laser Radial”, “Laser 4.7” kategorilerinde Bodrum Yalıkavak’ta düzenlendi. Olumsuz ve sert hava koşullarına rağmen, bölgede sıkı bir kamp yapan Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü sporcuları çalışmalarının karşılığını aldılar. İki Türkiye Kupası’nı Çanakkale’ye getirme başarısını gösteren yelken sporcuları “Kupaları Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılında şehrimize armağan ediyoruz. Çanakkale’nin gençlerinin nasıl mücadeleci bir sportmen ruha sahip olduklarını bu yarışlarda gösteriyoruz. Başarılarımızı daha da arttırmaya and içtik. Kazandığımız kupaları çoğaltacağız” dediler.

Yarışmaya katılmasa da önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirilecek yarışmalara aday olarak hazırlanan yelken sporcuları da Bodrum Yalıkavak’ta kampa girdiler. 8 gün boyunca sabah sporu, deniz antrenmanı ve teorik teknik taktik eğitimi alan sporcular önümüzdeki yarışlar için hazırlıklarını sürdürdüler.

Çanakkale’yi başarıyla temsil eden Çanakkale İçdaş Spor Kulübü sporcularının gerçekleştirdikleri dereceler şöyle:

  • Laser Radial (bayanlar sınıfında) Buket Aslan Türkiye 2’ncisi
  • Laser Radial (bayanlar sınıfında) Hilal Özsoy Türkiye 3’ncüsü
  • Optimist Junior Klasmanı’nda yarışan Zulal Türkoğlu ise 135 sporcu arasında 57’nci, 2004 doğumlu Junior kızlarda ise Türkiye 4’ncüsü
  • Laser 4.7 sınıfında yarışan Sümeyye Şen, 88 Sporcu arasında 67’nci, Junior Klasmanı’nda Türkiye 13’ncüsü
  • Optimist Genel Klasmanı’nda İda Demir 104 sporcu arasında 81’nci, Bayanlar Klasmanı’nda 15’ncisi
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir