İÇDAŞ’ın Genç Yüzücüleri Milli Takıma Kulaç Attı

26 Mart 2013

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 2012?2013 yılı Faaliyet Programı’nda 22 Mart tarihinde İzmir’de düzenlenen Yüzme Federasyonu Açık Su Deneme Yarışı’nda Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü’nün genç yüzücüleri Çanakkale’nin adını şampiyonluğa yazdırırken kendi adlarını da milli takıma yazdırmış oldular.

2012?2013 sezonu Açık Su Milli takım aday kadrosunu belirlemek amacıyla İzmir’de gerçekleştirilen müsabakada, Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü 5 yüzücüsü (Gökçe EREN, Buse AYGÜN, Asilay SELÇUK, Arda BEYAZIT, Umut ERDEM) ile temsil etti. Yarışlarda Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü adına yarışan genç yüzücüler iki kategoride Türkiye Şampiyonu olurken, iki kategoride de Türkiye 3.sü ve bir kategoride de Türkiye 4.sü olma başarısını gösterdiler. Bu sonuçlar ile şampiyon çocuklar milli takıma kulaç atmış oldu.

Çanakkale’nin bu gençlerle gurur duyması gerektiğini belirten Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü Başkanı Fuat Erkan Tekin “Genç sporcularımız göğsümüzü kabarttı. Çanakkale bu yarışlarla 2013 yılına Türkiye Şampiyonluklarıyla girmiş oldu. Gençlerimize güveniyoruz. 13-14 yaşındaki sporcularımız Ay yıldızlı boneyi taşıyacak. Alt yapımızda onlarca minik yüzücümüz var. Ağabeylerinin ve ablalarının milli takıma seçilmiş olması onlara büyük motivasyon sağlayacaktır. Çanakkale yüzme sporunda ülkemizi temsil etsin, dünya markası bir kent olsun istiyoruz” diye konuştu.

Gökçe EREN: 13 – 14 yaş bayanlar 3 Km yarışlarında Türkiye 1.
Asilay SELÇUK: 15 – 16 yaş bayanlar 5 Km yarışında Türkiye 1.
Arda BEYAZIT: 17 – 18 yaş erkekler 5 Km yarışlarında Türkiye 3.
Buse AYGÜN: 15 – 16 yaş bayanlar 5 Km yarışında Türkiye 3.
Umut ERDEM: 13 ? 14 yaş erkekler 3 Km yarışında Türkiye 4.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir