İÇDAŞ’tan Eğitime 1 Günde 2 İmzayla Büyük Destek

16 Ekim 2012

İÇDAŞ, Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile imzaladığı protokollerle eğitime verdiği desteklere yenilerini ekledi. Eğitimden, spora birçok alanda sosyal sorumluluk projelerine verdiği destek ve uygulamalarla adından sürekli söz ettiren İÇDAŞ, eşzamanlı olarak başlayacağı 2 büyük yatırımla Çanakkale’de eğitim sektörünün gelişimine örnek bir katkı daha vermiş olacak.

Türkiye’nin En Büyük İlahiyat Fakültesi Çanakkale’de Yapılacak
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. arasında imzalanan protokol ile Şehitler diyarımız Çanakkale’ye Türkiye’nin en büyük İlahiyat Fakülte kampüsü yükselecek.

Türkiye’nin en büyük İlahiyat Fakültesi Kampüsü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’n de kuruluyor. İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş, Kolin İnşaat ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokolle startı verilen projede ilk kazma 10 gün içerisinde vurulacak. Çanakkale şehir merkezinde bulunan Onsekiz Mart Üniversitesi’nde yer alacak ve toplam 29 bin metrekare inşaat alanına sahip İlahiyat Fakültesi Kampüsü’n de cami, dekanlık, derslikler, konferans salonu, hazırlık bölümü ve kütüphane yer alacak.

Kampüste 6 bin metrekare kapalı alanda hazırlık bölümü ve kütüphane, 6 bin metrekare dekanlık binası ve 9 bin metrekare eğitim bloğu ve bunlardan bağımsız olarak tasarlanan 2 bin kişilik 2 bin 900 metrekare konferans salonu, 2 bin kişilik 4 bin metrekare cami blokları yer alıyor.

Fakülte için tüm projelerin hazırlandığını belirten İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, kampus zemin sondajları ve geoteknik etütlerinin yapılarak Çanakkale Belediyesi’ne ruhsat başvurusunda bulunulduğunu, belediye tarafından inşaat ruhsatı verilmesiyle birlikte çalışmalara 10 gün içerisinde başlanacağını belirtti.

Mesleki eğitime destek artıyor
İÇDAŞ’ın Çanakkale’de eğitime verdiği destek; İÇDAŞ Biga Endüstri Meslek Lisesi’nde yapmış olduğu uygulama atölyesinin ardından tam donanımlı yeni bir eğitim binası kazandırma kararıyla devam ediyor.

Aynı gün Çanakkale Valiliği ve İÇDAŞ arasında yapılan başka bir protokolle İÇDAŞ Biga Endüstri Meslek Lisesi’ne ihtiyaç duyulan ek derslik ve atölye binası yapılması protokolü Çanakkale Valisi Sn.Güngör Azim Tuna ve İÇDAŞ Genel Müdürü Sn. Bülend ENGİN tarafından imzalandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir