İÇDAŞ’tan Öğrencilere Tiyatrolu Eğitim

İÇDAŞ’tan Öğrencilere Tiyatrolu Eğitim
13 Aralık 2013

Türkiye’nin önde gelen demir çelik üreticisi İÇDAŞ, ilköğretim öğrencilerine sosyal güvenliğin önemini anlatmak için “Define Adasında” adlı tiyatro oyununu sahneletti.

İlköğretim öğrencilerine sosyal güvenliğin önemini anlatmak amacıyla kurulan Çanakkale Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü amatör tiyatro topluluğu, SGK Denetmen Yardımcısı Mehmet Uğur Yavuz’un yazdığı Define Adasında adlı oyun, 11 Aralık 2013 Çarşamba günü Kemer İÇDAŞ İlköğretim Okulu öğrencileriyle buluştu.

Çocuklar; “Kaptan Tekgöz” ve tayfalarının başından geçen maceralarla “Emekli olmak için sigortalı olmak gerek” vurgusunu yapan oyunu baştan sona büyük bir mutluluk ve dikkatle takip eden öğrenciler eğlenirken öğrenmiş oldular.

Oyunu izleyen çocuklar, annemiz, babamız “Sosyal Güvenlik kapsamında değil mi?” diyerek, oyunda rol alan SGK çalışanlarına sorular yönelttiler.

İÇDAŞ Bekirli Tesisler Direktörü Ali Kemal Türker “Define Adasında” adlı oyunun oyuncularını kutladı ve toplumda sosyal güvenlik bilincini artırmanın önemine vurgu yaparak bu tür etkinliklerin sürdürülmesi konusunda her zaman istekli olduklarını söyledi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir