İÇDAŞ’tan Örnek Çevre Yatırımı

İÇDAŞ’tan Örnek Çevre Yatırımı
25 Kasım 2010

Çanakkale’nin Biga ilçesinde kurulu bulunan İÇDAŞ Demir Çelik Fabrikası çevre konusunda bütün ülkeye örnek olacak bir yatırım daha yaparak Kalsit Kırma Tesisine toz tutma ünitesi kurdu.

Çevre İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi Şube Müdürü Durmuş Kaplan ve Şube Mühendisleri Abdurrahman Eren, Ahmet Açıkalın ile İÇDAŞ Maden İşletme Müdürü Suat Karataş, İÇDAŞ Çevre Mühendisleri Barış Bora, Arzu İleri ve teknik personelin katıldığı törende bir konuşma yapan Çevre İl Müdürlüğü yetkilileri firmayı kutlayarak, “Çevre ve Orman Bakanlığınca 31 Ekim 2012 tarihine kadar kapalı sisteme alınması istenen kırma ve eleme tesislerinde İÇDAŞ’ın bu süreyi beklemeksizin Biga Ayıtdere köyünde bulunan tesislerinde 1 milyon dolarlık bir yatırımla toz tutma ünitesini devreye alması çevre duyarlılığı açısından örnek bir davranış. Bu güzel örnek ülkemizde faaliyet gösteren diğer kırma ve eleme tesislerine de çevre duyarlılığı için yol gösterici olacak” dedi.

İÇDAŞ Maden İşletme Müdürü Suat Karataş da yaptığı konuşmada firmanın bütün yönetim anlayışı ile çevre yatırımları konusunda öncü bir kuruluş olduğunu belirterek, “Bir kırma eleme tesisinde bu nitelikte bir toz tutma sistemi Türkiye’de bir ilk oluşturmakta. Böylece üretimin çevreyi koruyarak yapılabileceğini gösteren örnek bir tesis oluştu” dedi.

Yapılan törenin ardından işletmeye start verilerek AGREGA tesisinde toz oluşmadan üretime geçildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir