İçişleri Bakanı Şahin Lapseki’deydi

İçişleri Bakanı Şahin Lapseki’deydi
25 Ağustos 2012

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen Astsubay Zafer Hüseyin Çetin’in ailesine taziye ziyaretinde bulunmak üzere helikopter ile Çanakkale’nin Lapseki ilçesine geldi.

Öğle saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ait helikopterle yoğun güvenlik önlemleri altında Lapseki Stadyumu’na gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i burada Vali Vekili Cemal Yıldızer, AK Parti milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve bürokratlar karşıladı. Öte yandan Bakan Şahin’i takip etmek isteyen basın mensupları ise güvenlik önlemi sebebiyle helikopterin ineceği stadyuma alınmadı. Durumun Valilik Özel Kalem Müdürü ile Basın Müdürü’ne aktarılmasının ardından gazeteciler stadyuma alındı. Bakan Şahin’e emniyete bağlı korumaların dışında başbakanlıktan 2 korumanın da eşlik etmesi dikkat çekti. Bakan Şahin ayrıca AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş ile de bir süre özel görüşme yaptı. Bakan Şahin daha sonra şehidin ailesinin bulunduğu köye hareket etti.

BAKAN ŞAHİN ŞEHİT EVİNDE
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen Astsubay Zafer Hüseyin Çetin’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Öğle saatlerinde helikopterle önce Lapseki’ye gelen Bakan Şahin buradan karayolu ile şehidin ailesinin bulunduğu Şahinli köyüne geçti. Vali Vekili Cemal Yıldızer, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir’in de hazır bulunduğu ziyarette Şemdinli ilçesi kırsalında çıkan çatışma sonucunda şehit düşen Astsubay Hüseyin Çetin’in annesi Necmiye Çetin ve Babası Recep Çetin’e taziyede bulunan Bakan Şahin bir süre kendileri ile görüştü. Şehit haberinin ardından Çanakkale Devlet Hastanesi’nde tedavi altında bulunan şehidin 7 aylık hamile eşi Hayrünnisa Çetin’de ambulans ile köye getirildi. Bakan Şahin’in taziyesine güçlükle katılan Hayrünnisa Çetin daha sonra tekrar hastaneye götürüldü. Bakan Şahin ayrıca köylülerle de bir süre görüşerek başsağlığı dileğinde bulundu. Öğle namazını köylülerle birlikte kılan Şahinli köyünde kılan Bakan Şahin, daha sonra Balıkesir’deki şehit ailesine taziyede bulunmak üzere köyden ayrıldı. Bakan Şahin’in köydeki kaldığı süre içinde emniyet jandarma ve başbakanlık korumalarınca sıkı bir şeklinde korunması dikkat çekti.

Öte yandan köyde evin girişinde Boğaz ve Garnizon Komutanlığı tarafından bir taziye çadırı kuruldu. Köye gelen konukları ailenin burada kabul ettiği öğrenildi.

ŞEHİT İÇİN ANIT MEZAR YAPILACAK
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen Astsubay Zafer Hüseyin Çetin’in Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Şahinli köyünde bulunan mezarının yer aldığı alana anıt mezar yapılması talimatı verdi.

Köydeki taziye ziyaretinin ardından AK Parti Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu ve diğer üst düzey yetkililer ve köylülerle birlikte mezarlığı ziyaret eden Bakan İdris Naim Şahin şehidin mezarının başında dua etti. Bakan Şahin burada yaptığı konuşmada köy Muhtarı Davut Şahin’e şehit için anıt mezar yapılması talimatı vererek, “Mimarlarımız çalışsın ve burada ata yadigarımız şehidimiz için bir anıt mezar yapılsın. Onlar bizim geleceğe taşıyacağımız en önemli mirasımız. Bakanlık olarak anıt mezar konusunda gerekli her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Bakan Şahin daha sonda Balıkesir’deki şehidin ailesine taziyede bulunmak üzere ilçeden ayrıldı.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir