II.GENÇOMÜ Öğrenci Kongresi Başladı

02 Mart 2019

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, GENÇOMÜ Topluluğu tarafından düzenlenen II. GENÇOMÜ Öğrenci Kongresi’nin açılışı Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Açılış programına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Baysal, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Melih Taşkın, GENÇOMÜ Topluluk Danışmanı Doç. Dr. Tuğba B. Tümer ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Topluluk Başkanı Zeynep Özlem Cİnar; topluluğun kuruluşu, amacı ve gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler verdiği konuşmasında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen GENÇOMÜ Öğrenci Kongresi’nin bölümün tanınmasına büyük katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Melih Taşkın ise bu kongreyi çok önemsediğini belirterek, bu gibi etkinliklerde bilgi paylaşımı anlamında çok olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi. Konuşmasına Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ve bölümden mezun olan öğrenciler hakkında bilgiler vererek devam Prof. Dr. Taşkın, kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından İstinye Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nermin Gözükırmızı, “Kodlama yapmayan RNA’lar” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Program sonunda TEMA’nın katkılarıyla Prof. Dr. Nermin Gözükırmızı adına yapılan fidan bağış belgesi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem tarafından Prof. Dr. Nermin Gözükırmızı’ya takdim edildi.

II.GENÇOMÜ Öğrenci Kongresi iki gün boyunca devam edecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir