İkinci Uluslararası Aikido Gelişim Semineri Çanakkale’de Başladı

İkinci Uluslararası Aikido Gelişim Semineri Çanakkale’de Başladı
01 Ekim 2011

İkinci Uluslararası Aikido Gelişim Semineri ile ilgili açıklamalarda bulunan Aikido ve Budo Federasyonu Genel Sekreteri İlhan Erkol, bu seminerin her yıl Çanakkale’de yapıldığını ifade ederek, “Bu etkinliğimiz Türkiye’nin değişik illerinde yılda 7-8 kez yapılan seminerlerden birisi olma özelliğini taşıyor. Çanakkale semineri yılda bir kez yapılıyor. Seminerimize Türkiye’nin değişik yerlerinden ve yurt dışından katılımlar var. Seminere 150-200 civarında katılım olacak. Katılımcılar arasında Tunus ve Fransa’dan genler de var. Eğitmenliğimizi Fransa’dan gelen Nebi Vural Sensei yapıyor. 2 gün sürecek seminerimizden katılımcılarımızın büyük fayda sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Fransa’dan Çanakkale’ye gelen Eğitmen Nebi Vural Sensei ise geçen yıl da Çanakkale’de bu semineri düzenlediklerini belirterek, “Bundan sonra her sene Türkiye çapında Çanakkale bir merkez olmak üzere bu seminerlerimizi yapacağız. Gelecek yıllarda yabancı katılımcılarımızın sayısını daha da arttırmak için çalınmalarımızı yoğunlaştıracağız” diye konuştu. Sensei, Aikido’nun bir Japon disiplin sanat olduğunu dile getirerek, “Aikido bir spor olarak tanınmıyor. Burada sadece disiplin yok. Aynı zamanda felsefe ve eğitim yönü de var. Ayrıca Aikido’nun bir müsabakası yok. Müsabakası olmadığı için orijinal olarak temeli olduğu gibi saklıyor” ifadelerini kullandı.

Aikido İl Organizasyon Temsilcisi Avni Tokuş da yaptığı açıklamada 2 gün sürecek olan etkinliğe katılımın yoğun olduğunu söyledi.

Anafartalar Spor Salonu’nda başlayan seminer 2 gün sürecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir