İkiz Kardeşlerin Müthiş Başarısı

30 Ağustos 2008

Çanakkale’de “Quantum 22. Çanakkale Boğazını Yüzerek Geçme Yarışması”nda, içlerinde 135 yabancı turistin de bulunduğu 274 sporcu, birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Yarışmada 42 dakikalık derecesi ile İstanbul’dan 15 yaşındaki Berkay Polat birinci olurken, ikiz kardeşi Beril Polat da 43 dakikalık derecesi ile ikinciliği elde etti.

Çanakkale’de 22 yıldan bu yana aralıksız olarak düzenlenen “Çanakkale Boğazını Yüzerek Geçme Yarışması”, bu yıl da büyük ilgi gördü. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen 274 sporcunun katıldığı yarış öncesi, şahısların kayıtları yapıldı. Bir sağlık görevlisi tarafından tansiyonları ölçülüp son durumları tespit edilen sporcular, daha sonda arabalı vapurla yarışın startının verileceği Eceabat ilçesine götürüldü. 50’ye yakın teknenin de refakat ettiği yarışta sporcular, sahilden verilen startla 3.8 millik mesafeyi 1.5 saatte yüzmeyi denedi. Büyük bir ilginin olduğu yarışta, İstanbul’dan 15 yaşındaki Berkay Polat 42 dakikalık derecesi ile birinci olurken, ikiz kardeşi Beril Polat da 43 dakika ile yarışı ikinci tamamladı. İkiz kardeşler yarışma sonunda birbirlerine sarılarak bu anın tadını çıkardı. Yarışta birinci olan İstanbullu Berkay Polat, İstanbul’da yapılan boğazı yüzerek geçme yarışmalarında da birinciliklerinin olduğunu belirterek, “Kardeşimle birlikte yarışmada ilk iki dereceyi kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Havanın güzel olması sebebiyle yarışma sırasında zorluk çekmedik. Rahat bir parkur oldu” dedi.

Öte yandan 135 yabancının da yer aldığı yarışmaya Singapur’dan katılan Pingtjin Thum isimli yabancı turist de 45 dakikalık sonuçla Çanakkale Boğazı’nı geçmeyi başardı. Kendi branşında birinci olan yabancı yüzücü Çanakkale Boğazı’nı yüzerek geçmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir