İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin’den Bayramiç İlçesine İnceleme Gezisi

İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin’den Bayramiç İlçesine İnceleme Gezisi
13 Ocak 2012

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin ve beraberindeki heyet, Bayramiç ilçesinde çeşitli incelemelerde bulundu.

Başkan Tekin ve beraberindeki heyet, ilk olarak Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan’ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Osman Yenidoğan tarafından heyete Bayramiç hakkında kısa bilgi verildikten sonra İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, İl Genel Meclisi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Görüşmede, karşılıklı olarak Bayramiç ile ilgili konular ele alındı. İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin ve beraberindeki heyet, daha sonra deprem yöntemliğine uygun olmadığı için güçlendirilmesi gereken Vali Ekrem Özsoy İlköğretim okulunda incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından Bayramiç Çırpılar köyüne hareket eden İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin ve beraberindeki heyet, köy kahvesinde halkla sohbet ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra iki derslik olarak yapılan, harap vaziyette bulunduğu için çevre güvenliği açısında tehlikeli olan ve Milli Eğitim Müdürlüğünce yıkım kararı talep edilen Çırpılar köyü eski İlköğretim Okulunda incelemelerde bulundu. İncelemelerde heyete İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kasım Çetin de eşlik etti. Heyet, Çırpılar Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret edip Kooperatif Başkanı Ahmet Uzunoğlu ile elmacılık ve bölgedeki meyveciliğin mevcut durumu ve geleceği hakkında görüşmeler yaptı.

İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, beraberindeki heyetle birlikte Evciler köyünü de ziyaret etti. Köy kahvesinde halk ile sohbet eden İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, meclis çalışmaları ve İl Genel Meclisinin görevleri hakkında bilgi verdikten sonra ilçeden ayrıldı.

Ziyarette İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin’e Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Mehmet Kaymak, Komisyon Üyesi Halil Duymaz, Bayramiç İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Emin Saran, Erhan Şimşek ve Halil Behçet Erdal eşlik etti.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir