İl Genel Meclisi’nin 2013 Yılı İlk Oturumu Gerçekleştirildi

İl Genel Meclisi’nin 2013 Yılı İlk Oturumu Gerçekleştirildi
02 Ocak 2013

2013 yılı ilk oturumunu gerçekleştiren İl Genel Meclisi’nde oturuma iki Ayvacık İl Genel Meclis üyesinin polemiği damgasını vurdu.

2013 yılının ilk meclis toplantısı yapıldı. Ali Rıza Tekin başkanlığında gerçekleştirilen ilk toplantıya Ayvacık İl Genel Meclis üyeleri AKP’li Mustafa Menteşe ile CHP’li Ali Akıncı’nın polemiği damgasını vurdu. CHP’li İl Genel Meclis üyesi Ali Akıncı gündem dışı söz alarak Ayvacık ilçesine 2012 yılında yapılanları değerlendirdi. Akıncı yaptığı değerlendirmede Ayvacık ilçesinin 2012 yılında yatırımlar anlamında istediğini alamadığını belirterek; “3 yıldır asfaltların yaması bitmedi. Su işleri ona keza. 21. Yüzyılda yaşıyoruz ve hala ilçemizde şase yollar var. Bu bizim övünülecek bir yanımızın olmadığını gösteriyor. Biz neden çalışmıyoruz. İlçe olarak alacaklarımızı alamıyoruz. Köy sularımızda hala içilebilirlik oranı çok düşük. Ormanlarımız talan ediliyor. Allah’ın yarattığı ağaçlar ile uğraşmayalım. 3 bin dönümlük bir alan 2/B arazi diye peşkeş çekildi. Bu projeler tamamen ülkeyi bitirme projesidir. İlçede hayvancılık, zeytincilik tamamen bitmiş durumda. İlçemizde gerçekten işler hiç iç açıcı değil. Allah her zaman faturayı hep yanlış yapanlara kesmiştir. Buna da kesmeye devam edecektir” dedi.

“Çağa ayak uyduramazsan mağarada yaşayacaksın”
CHP’li Akıncı’nın ardından söz alan Ak Parti Ayvacık İl Genel Meclis üyesi Mustafa Menteşe’de CHP’lilerin muhalefet yapamadığına dikkat çekerek; “CHP’liler ya muhalefet yapamıyor yada biz iktidarlığı yapamıyoruz. Önce onlar kime muhalefetlik yaptıklarını açıklayacaklar. Biz Ayvacık ilçemizle gurur duyuyoruz. Bu ay içinde 1 milyon 750 bin TL’lik arıtma ihalesini yapacağız. Ağaçlar talan ediliyor diyorlar. Ağaçların yerine rüzgar enerjisi kuruyoruz. Çağa ayak uyduramıyorsanız gidip mağarada yaşayacaksınız” diye konuştu.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir