İl Genelinde 72 Bin 455 Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi

İl Genelinde 72 Bin 455 Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi
20 Ocak 2017

19 Eylül’de başlayan 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı bugün tamamlandı. Çanakkale il genelinde 6 bin 670 okul öncesi öğrencisi gelişim raporu, 21 bin 288 ilkokul öğrencisi, 23 bin 364 ortaokul öğrencisi ve 21 bin 133 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere toplam 72 bin 455 öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı.

Merkez Özlem Kayalı İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Can Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Müdür Yardımcıları Erdal Doğancı, Murat Büyük, Şube Müdürleri Ali Temel, İbrahim Fırat, Önder Yılmaz, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı. İki sınıfta karne dağıtan Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Can Aksoy’a öğrenciler hediye takdim ettiler. Vali Yardımcısı Can Aksoy öğrencilere sağlık ve başarı dileklerini ileterek iyi bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş karne dağıtım töreninden sonra yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Başta yöneticilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin özveri ve gayretleri ile birçok güzel etkinlik ve proje gerçekleştirdik. Şahsım, Müdür yardımcılarım ve Şube Müdürleri arkadaşlarım da mümkün olduğunca ilçelerimiz ve köylerimizi gezerek eğitim-öğretim ortamlarımızda gerçekleştirilen çalışmalara yerinde müşahede etmeye çalıştık. Tüm öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin tempolu bir dönem sonunda, dinlenecekleri iki haftalık bir molayı fazlasıyla hak ettiklerini belirtmek isterim. Karne notları nasıl olursa olsun dönem boyunca göstermiş oldukları gayretlerden dolayı tüm öğrencilerimizi tebrik ederim. Çocuklarımızla anne-baba hassasiyeti ile ilgilenerek özveriyle çalışan değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, yardımcı personelimize, bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan okul-aile birliği yönetim kurullarına ve değerli velilerimize şahsım, müdür yardımcılarım ve şube müdürleri arkadaşlarım adına teşekkür ederim.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir