Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İl Halk Kütüphanesi Tanıtım ve Oryantasyon Etkinlikleri Başladı

İl Halk Kütüphanesi Tanıtım ve Oryantasyon Etkinlikleri Başladı

Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi ilköğretim öğrencilerine okuma ve kütüphane alışkanlığı kazandırma sorumluluğu kapsamında düzenlediği tanıtım ve oryantasyon etkinliklerinin ilk ayağını 18 Mart İlköğretim okulunda başlattı.

Kütüphane Müdürü Osman Zeki Coşar, Kütüphaneci Serdar Cangaz ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerinden 6 öğrenci ile Halk kütüphanesini öğrencilere tanıtmak ve gelişen imkanlarından bahsetmek amacıyla 18 Mart İlköğretim okulu öğrencileri 6, 7, ve 8. sınıflarına misafir oldular.

Kütüphane’nin sadece eski kitapları barındıran bir mekan değil güncel kitapları ve dergileri de olduğunu belirten Coşar, kütüphanede çalışan personelin de aranılan her türde bilgiyi bulmada yardımcı olduklarını söyledi. Coşar ayrıca ücretsiz üyelik ve internet imkanı bulunan kütüphanenin öğrencilere düzenli okuma alışkanlığı kazandırdığı ve sadece bir kez kütüphaneye gelen bir kişinin bile yaşanılan bilgi çağında doğru ve nitelikli bilgiye ulaşmada diğer insanlara göre daha yetenekli olduklarını kaydetti. Her Cumartesi kütüphanenin çocuk bölümünde ilköğretim öğrencileri için okuma yarışması düzenleyeceklerini belirten Coşar kütüphanenin okul öncesi bölümü için oyuncak bağışı beklediklerini de sözlerine ekledi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir