İl Jandarma Komutanlığı’ndan Yasadışı Kenevir Ekimi Operasyonu

İl Jandarma Komutanlığı’ndan Yasadışı Kenevir Ekimi Operasyonu
24 Temmuz 2013

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Ezine ilçesi Bahçeli köyünde yapılan operasyonda 376 kök kenevir bitkisi ile daha önceden kesilerek kurumaya bırakılmış 2051 gr kubar esrar ve kenevir bitkilerini sulamak için kurulmuş 8 adet damlama sistemi ele geçirildiği bildirildi.

Çanakkale’nin Ezine ilçesi Bahçeli köyünde bulunan sulama göleti kenarında şüpheli M.E. ve İ.Ö.E. tarafından yasadışı kenevir ekimi yaptığı duyumu alan Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin adı geçen bölgede yapılan kontrolde su kanalından ormanlık alana çekilen boru hatları ile damlama sistemi kurularak yetiştirilmiş, boyları 1,5 m ile 2 m arasında değişen 376 kök kenevir bitkisi ile daha önceden kesilerek kurumaya bırakılmış 2051 gr kubar esrar ve kenevir bitkilerini sulamak için kurulmuş 8 adet damlama sistemi ele geçirildi.

Ezine Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda kenevir bitkilerinden numune alındıktan sonra Ezine İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri ile birlikte yerinde yakılarak imha edildiği, diğer malzemelerin ise adli emanete teslim edilmek üzere muhafaza altına alındığı bildirilirken; şüpheli şahısların ifadelerinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir