İl Kadın Girişimciler Kurulu Biga’yı Ziyaret Etti

İl Kadın Girişimciler Kurulu Biga’yı Ziyaret Etti
27 Ocak 2015

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Biga’ya düzenlediği ziyarette çeşitli temas ve inceleme gezilerinde bulundu. İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Bahar Yurt ve komite üyeleri Aytül Dizer, Derya Özkan, Gökçe Uygun, Gülçin Semizoğlu, Esra Yüksel, Kadriye Erol, Nagihan Tuna, Perihan Duman, Sebahat Kaya ve İl Kadın Girişimciler Sorumlusu Seçil Uğur’un katıldığı gezide, Biga Kaymakamı Fatih Genel, Belediye Başkanı İsmail Işık ziyaret edildi. İl Kadın Girişimciler Kurulu, ayrıca İÇDAŞ ve Karpuzoğlu tesislerinde inceleme gezisi yaptı.

İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun Biga ziyareti Kaymakam Fatih Genel ile başladı. İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Bahar Yurt, yeni dönemde seçilen komite üyelerini tek tek tek tanıttıktan sonra, kadın girişimciler olarak yeni projelerle kadın girişimcilere destek olmayı hedeflediklerini belirtti. Biga Kaymakamı Fatih Genel de kadın girişimcileri desteklediklerini ve sayılarının artması gerektiğini belirterek, bu amaç doğrultusunda KOSGEB ve UMEM destekleri ve eğitimlerinin faydalı olacağını, kadın girişimcilerin bunlardan daha çok yararlanması gerektiğini ifade etti.

Kadın Girişimciler Kurulu daha sonra Belediye Başkanı İsmail Işık’ı ziyaret etti. Başkan Bahar Yurt, Belediye Başkanı Işık’a komite üyelerini tek tek tanıttı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bahar Yurt, hem Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı nedeniyle hem de kadın girişimcileri ekonomik hayata kazandıracak yeni projeler geliştireceklerini sözlerine ekledi. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık da Biga’da kadın girişimcilerin kurduğu ve başarıyla işlettiği BİKAD’ın iyi bir örnek olduğunu ve İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun da benzer çalışmalar yapabileceğini ifade etti.

İl Kadın Girişimciler Kurulu daha sonra İÇDAŞ Demir Çelik Tesisleri’ni ziyaret etti. İÇDAŞ Mekanik Bakım Müdürü İsmail Yaman ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü sorumluları Şehnaz Doğruyol ile Şerif Mutlu tarafından karşılanan İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, burada fabrikayı gezdiler ve tesisler hakkında bilgi aldılar. İl Kadın Girişimciler Kurulu daha sonra Biga Zahireciler Sitesi’ndeki Karpuzoğlu Gıda tesislerini ziyaret etti. Burada kadın girişimcilere tesisler hakkında bilgi verildi ve Biga Peynir Tatlısı’nın üretim süreci anlatıldı.

İl Kadın Girişimciler Kurulu, Biga ziyaretlerini Biga Ticaret Borsası ile noktaladı. Kadın girişimciler, Biga Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin Deniz tarafından karşılandı ve yapılan görüşmede, iki kurumun “Birlik, beraberlik içinde olması gerektiği” konusunda görüş birliğine varıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir