Eğitim İş’ten Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Çağrı!

25 Aralık 2015

Eğitim İş Çanakkale Şubesi üyeleri yaptıkları açıklamada, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’i istifaya davet ettiler. Öğretmenlerin umutlarıyla, gelecekleriyle, yasal haklarıyla oynandığını belirten Eğitim İş üyeleri mağdur öğretmenler hakkında yargıya başvuracaklarını söylediler.

Konuyla ilgili yapılan açıklama:

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri kör mü yoksa sağırlar mı, neden görmüyor ve duymuyorlar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerin yaptığı hak gaspları, hukuksuzluklar ve bazı uygulamaları şapka çıkartılacak cinsten şeyler.
Öğretmenlerin umutlarıyla, gelecekleriyle, yasal haklarıyla oynamayın yeter… Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası atamalar ile ilgili 2 öğretmenin yazılı başvuru isteğini Sümen altı etmiştir.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Zülküf MEMİŞ, bu ne, nasıl bir iş?

Norm fazlası öğretmenlerin isteğe bağlı tercih başvurularını Resmi Gazete’nin 17.04.2015 tarih ve 29329 Sayılı MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre yazılı olarak 14 Aralık 2015 tarihine kadar almış ve 18 Aralık 2015 tarihinde Cuma günü sabah saatlerinde de atama sonuçlarını ilan etmiştiniz… Ama ne yazık ki Eceabat İlçesinde iş bilmez, sorumsuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin becerikli girişimleri sonucunda norm fazlası 2 öğretmenin resmi başvurusu olmasına rağmen, bu başvuruları gizlemiş ve öğretmenleri mağdur etmişlerdir…

Eceabat İlçe Milli Eğitimin uyanık yetkilileri “Cambaza bak” oyunumu oynadılar

Sayın Memiş, bu nasıl iş, nasıl bir kurumdur ki yazılı belgeleri görmemişlerdir. Eceabat Opet Tarihe Saygı Ortaokulu’nun matematik öğretmeni Eğitim İş üyesi Süheyla GÜVENÇ ile Kilitbahir Köyü İlkokulu’nun bir sınıf öğretmeni, bu iş bilmezler yüzünden hak kaybına uğratılmıştır.

Şimdi bu öğretmenler “Cambaza mı baktılar?”

Hizmet puanı üstünlüğüne göre matematik öğretmeni üyemiz Süheyla Güvenç’in tek tercihte bulunduğu Çanakkale Merkez Cumhuriyet Ortaokulu’nda ki ihtiyaç bulunan norm kadrosuna atanması gerekirken, kim atanmıştır? Şimdi İl Milli Eğitim Müdürlüğünün en üst düzey yetkilisi olarak ne yapacaksınız… Haydi görelim. Ortada bir haksızlık ve hukuksuzluk var. Mağdur olan bu öğretmenlere, dava açıp haklarını arasınlar mı diyeceksiniz… Bu sorumsuzluğa imza atarak imkânsızlığı başaran Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdür ile insan kaynaklarından sorumlu ilçe şube müdürü görevde mi kalacak, görevden almayacak mısınız? Üfürükten tayyare soruşturmalarla bir talimatla Fizanlara sürdüğünüz öğretmenler, müdürler gibi bunları sürmeyecek misiniz? İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Zülküf MEMİŞ bu olayı “LOCA” dan izlemeyeceksiniz herhalde… Buna seyirci kalırsanız, o kararnameleri, bu hukuksuzluğu düzeltmeden imzalarsanız eğer bu suça sizde ortak olursunuz.Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunarak elbette gerekeni yapacağız ve ayrıca üyemiz adına atamaların iptal edilerek, hak gaspının durdurulması için yargıya başvuracağız. Alavere dalavere, Canbaza bak gibi yöntemler kamu kurumu kültürüne yakışmaz.Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir kamu kurumudur. Anonim Şirket değildir… Yöneticileri iş bilmez ve sorumsa, kamu görevini kötüye kullanıyorsa gereğini yapın. Yok, benim gücüm yetmiyor, yetkilerimi kullanmıyorum diyorsanız… O zaman sizi de istifaya davet ediyoruz.Buyurun İstifa Ediniz…

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir