İl Müdürleri Yenice’de Toplandı

14 Kasım 2014

İl Müdürler Kurulu, Vali Ahmet Çınar başkanlığında bu kez Yenice’de toplandı. Toplantıya Vali Yardımcıları; Saim Eskioğlu, Hüseyin Kulözü ve Bekir Sıtkı Dağ da katıldı. İl müdürleri ve Yenice bürokratları da toplantıda hazır bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Ahmet Çınar, “Bu toplantılara adalarımızdan başladık ve diğer ilçelerimizle devam ediyoruz. İlçelerde toplanmamızın nedenlerinden biri de kaymakamlarımızın, belediye başkanlarımızın da bu toplantılara katılımlarını ve katkılarını sağlamak, ilçe sorunları ve çözüm yollarını ilk elden dinlemektir. Tabi bu sorunlar ve çözüm yollarının da il müdürlerimiz tarafından değerlendirilmesine de imkan sağlamaktır. Hemen her müdürler toplantımızda söylediklerimi bir kere daha ifade edeceğim. Bu vazifeleri biz, bizler yapacağız. Bunları yaparken de ihtiyacımız olan ve bizlerden beklenen ortalama bir insan fedakarlığıdır. Bu fedakarlığı yapma denenimiz ise işlerin bu fekadarlıkla daha iyi yapılabilmesini temin etmektir. Böyle yapmıyorsak vatandaşın, bizden hizmet bekleyenlerin hakkı bize geçmiş olur. Eldeki imkan, alet, edavat, presonel ile en iyiyi yapmak için gayret sarf etmekten vaz geçmemeliyiz. Vatandaşla kanalları açık tutmak, tembellik veya bir kısmın yaptığı gibi kanun, nizam diye direterek vatandaşı bıktırmamak lazım. Bizim görevimiz kolaylaştırmaktır, zorlaştırmak değil. Bürokraside genellikle yaşadığımız yanlışlıklardan biri de herkesin tek tek haklı olmasıdır. Bazen çıkan berbat işlerin sahibi bu nedenle olmuyor. Düzgün iş yapmak temel prensip olmalıdır” dedi.

Vali Çınar’ın açış konuşmasından sonra söz alan Yenice Kaymakamı Nevzat Karkacı, ilçe hakkında geniş bir bilgilendirme içeren sunuş yaptı ve ele alınması gereken konular hakkında bilgi verdi.

Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar da belediye hizmetleri ve kamu yönetimi ile birlikte gerçekleştirmeyi istedikleri projeleri hakkında bilgi sundu.

Vali Ahmet Çınar, toplantı sırasında ilçede belli bölgelerde uygun meyve ağacı yetiştirme konusunda proje geliştirilmesi, madenlerin kontrollerinin düzenli yapılması, hastane inşaatının hızlandırılması gerektiğini, karayollarında yaşanan istimlakler konusunda vatandaşla, kaymakam, belediye başkanı ve ilgili bürokratların birlikte ziyaretler yapmalarını, bu konularla ilgili en kısa sürede bilgi ve rapor beklediğini ifade etti ve gereken talimatları verdi.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir