İl Müftüsü İbrahim Öcüt, ÇOMÜ Kütüphanesini Gezdi

29 Ocak 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, İl Müftüsü İbrahim Öcüt’ü 7/24 açık olan ve Türkiye’nin en iyi üniversite kütüphanesi olması hedeflenen ÇOMÜ Kütüphanesini gezdirdi. Öcüt’e Kütüphanenin bütün departmanlarını gezdirerek anlatan Rektör Laçiner, ÇOMÜ Kütüphanesinin Türkiye’nin en demokratik kütüphanesi olduğunu, her kitabın değerlendirilerek raflardaki yerini aldığını, hedeflerinin 1 Milyon basılı kitaba ulaşmak olduğunu vurguladı.

İl Müftüsü Öcüt ise ÇOMÜ Kütüphanesinden çok etkilendiğini belirterek; Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’in uluslararası tanınan bir bilim insanı olduğunu, kitaba olan aşkını, sevgisini bildiğini ifade etti ve “Kendisine de böyle bir kütüphane oluşturmak yakışırdı” dedi. Müftü Öcüt, kütüphane ile ilgili şunları dile getirdi:

“Değişik nedenlerle yurt dışına çıktığımızda kütüphaneleri görüyorduk ve bizde böyle kütüphaneler olmayışından dolayı hayıflanıyorduk. Bugün ÇOMÜ’nün kütüphanesini görünce gerçekten çok sevindim. Özellikle gençlerimizin burada bulunmaları teknolojinin en son modellerini burada değerlendirmemiz, kullanmamız beni çok sevindirdi. Geleceğe dair ümidimi artırdı. Sayın Rektörümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gençlerimizin de artık bilgi edinme, bilgiye erişme konusunda hiçbir mazeretlerinin kalmadığını görüyorum. Onlara sadece bilgilerini, becerilerini ve kabiliyetlerini artırmak kalıyor. İnşallah o bilgileri ile becerileri ile ülkemize çok yararlı faydalı işler yaparak dünya devletleri arasında hak ettiğimiz, hak edeceğimiz yere kavuşmamıza sebep olurlar diye düşünüyorum. Herkese teşekkür ediyorum. Çok sevindim. Son yıllarda kitap sayısındaki bu kadar atılım bizi sevindirdi. Tabii Rektör Beyinde bunda çok özel bir çabasının olduğunu biliyorum. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Kendisi de uluslararası bir bilim insanı olduğu için onun kitaba olan sevgisini kitaba olan aşkını bildiğim için ona da bu yakışırdı diyorum.”

ÇOMÜ Kütüphanesinin ardından ÖSEM binası arkasında yapımı devam eden ve kısa süre sonra açılması planlanan mesciti gezen Öcüt, bizim birçok camimizden daha iyi bir bina inşa ediyorsunuz diyerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

[Eylem Tuna/comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir