Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İlçelere Deprem Gözlem İstasyonu Kuruluyor…

İlçelere Deprem Gözlem İstasyonu Kuruluyor…

Çanakkale’nin Çan ve Bayramiç ilçelerinde yapılan keşif çalışmaları sonunda, belirlenen koordinatlara kuvvetli yer hareketi deprem istasyonu kurulması çalışmalarına başlandı.

Çanakkale ilçelerinde aktif tektonik hatlar, yerleşim yeri ve yapıların yoğunluğu, farklı jeolojik yapılar, enerji hattı, iletişim, güvenlik, çevresel gürültüler ve ulaşım gibi şartlar bir arada değerlendirilerek yapılan keşif çalışmaları sonunda, belirlenen koordinatlara kuvvetli yer hareketi deprem istasyonu kurulması çalışmalarına başlandı. Bu kapsamda ilk olarak Çan ilçesinde Hükümet Konağı Bahçesinde ve Bayramiç İlçe Özel İdare Şantiyesinde beton kaide inşası çalışmaları gerçekleştirildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı – Deprem Dairesi Başkanlığı (AADY-DD) teknik elemanları kontrolünde tamamlanan çalışmaların ardından, içine deprem kayıt cihazının (Sensör) konulacağı konteynerler beton kaidelere yerleştirildi.
1

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir