İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü, Öğrenci Alımına Başlıyor

03 Şubat 2017

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’in önerileri ve Yüksek Öğretim Kurulu’nun olumlu yaklaşımı ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 60 öğrenci ile 2017-2018 eğitim-öğretim başlayacak.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Eylem Tuna Çoban’ın hazırladığı haberde konu ile ilgili görüşlerine başvurulan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, yazılı basınının, gazeteciliğin her dönemde önemli olduğunu vurguladı ve doğru, kaliteli, yerinde haber verme anlamında alanında yetişmiş insanların olmasının önemli olduğunu, yaşanan gelişmenin bu bağlamda sevindirici olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Tarhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mesleklerine sahip çıkabilecek, meslek bilgilerini en iyi şekilde yansıtabilecek, yetişmiş, alanında deneyimli, iş ahlakına sahip eleman yetiştirmek acısından gazetecilik bölümümüzün eğitim-öğretim faaliyetine geçmesi güzel bir gelişme oldu. Bölümümüzde 1 Doç. Dr., 3 Yrd. Doç. Dr. olmak üzere dört öğretim üyemiz bulunuyor. Başlangıç açısından çok iyi bir durumdayız. Zaman içerinde de zenginleşecek ve büyümesini devam ettirecek. Bir sonraki adımımız ise Yüksek Lisans programı açmak olacak.”

“Uygulama Alanlarımızla Birçok Üniversiteden Bir Adım Öndeyiz”
Uygulamaya dayalı eğitim öğretimin çok önemli olduğunu dile getiren Dekan Tarhan; “Bu anlamda üniversite yönetimiz çok önemli çalışmalar yaptı ve yapmaya devam ediyor. İletişim Fakültesi olarak da alt yapısı güçlü birden fazla uygulama alanına sahibiz. Türkiye’nin en çok dinlenen Üniversite Radyosu ÇOMÜ Radyo, Ton TV ile ortaklaşa yürüttüğümüz televizyon, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, ÇOMÜ Dergi ve ÇOMÜ Gazete, öğrencilerimizin uygulama yapabilecekleri yerler arasında. Öğrencilerimiz çalışma hayatına başlamadan önce haber yazabilecek, fotoğraf makinesi kullanabilecek, bir gazetenin, derginin çıkarılma süreçlerine dâhil olabilecekler. Bu donanıma sahip olan öğrencilerimiz de çalışma hayatında kendilerine daha kolay yer bulabilecekler diye düşünüyorum” dedi.

Gerek Türkiye’nin çeşitli yerlerinde, gerekse Çanakkale’de var olan gazete kuruluşlarına yetişmiş eleman temini konusunda bir katkıları olacağı için mutlu olduklarını ifade eden Prof. Dr. İsmail Tarhan, “Üniversitemiz ve ilimiz için hayırlı olsun” dedi.

[Grafik Tasarım: Şebnem Özel / comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir