İlk 1000’e Giren 11 ÇOMÜ’lü Öğrenciye Ödül

03 Ekim 2011

2011-2012 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda Türkiye çapında ilk 1000’e giren ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi’ni tercih eden 11 öğrenci için Eğitim Fakültesi’nde tören düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Eğitim Fakültesi’nin ÇOMÜ’nün yüz akı olduğunu belirterek, bu yıl ilk 1000’e giren 11 öğrencinin ve ilk 2500’e giren 95 öğrencinin Eğitim Fakültesi’nin bölümlerini tercih ettiğini söyledi.. Rektör Laçiner konuşmasına öyle devam etti: “Üniversiteye giriş sınavını dereceyle kazanıp Eğitim Fakültesi’ni tercih eden öğrenci sayısı oldukça yüksek bir sayı. Çünkü vakıf üniversiteleri ilk 5 bine girenler için çok ciddi vaatlerde bulunmalarına rağmen ÇOMÜ’nün bunu, bu tarz vaatlerde bulunmadan sadece iyi bir eğitim vaadiyle elde etmiş olması büyük bir başarıdır. Bizler bu işleri bu yıl çok sıkı tutmaya kararlıyız. İlk 100 öğrenciye burs kampanyamız sayesinde üniversitemizin tanınırlığı artarken üniversiteye giriş puanlarında da yükselme oldu. Önümüzdeki yıllarda da bu tarz kampanyaları devam ettireceğiz. Bu yıl da işin sadece tanıtım kısmını yapmadığımızı kanıtlayabilmek adına işi sıkı tuttuk. Terzioğlu Kampüsü hiç bu kadar kalabalık olmamıştı. Derslerde 1. hafta olmasına rağmen sınıflar tıklım tıklım. Aynı şekilde ilçelerdeki kampüslerimizde de tam anlamıyla eğitim ilk haftasında başlamış oldu.”

Rektör Prof. Dr. Laçiner, bu yılın sonunda Eğitim Fakültesi’nde en yüksek ortalamayı tutturacak öğrenciye 11 Bin TL mükafat vereceklerinin müjdesini de verirken, bu mütevazi katkıyı hak edecek başarılı öğrencinin ailesine yük olmadan önümüzdeki yılın eğitim masraflarını karşılayabileceğini söyledi.

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gülendam da öğrencileri tebrik ederek, “Bugün burada toplanmamızın iki amacı var. Birincisi üniversite sınavında ilk bine giren 11 öğrenciyi ödüllendirmek. İkincisi ise dekanlığa yeni atanmamdan dolayı yeni akademik yılın başlangıcında öğretim üyeleri ve idari personel ile tanışmak ve kaynaşmak. İlk bine giren 11 öğrencinin Eğitim Fakültesi’nden çıkması hatta ilk 2500 öğrenciden 95’inin Eğitim Fakültesi’nden olması Eğitim Fakültesi’nin kalitesini gösterirken bizi de onurlandırıyor. Bu durum aynı zamanda öğretim elemanlarımızın omuzlarındaki yükü bence biraz daha artırıyor. Bizi tercih eden öğrencilerimizi elimizde tutmak için gayret göstermemiz lazım. Hem dersler hem sosyal hizmetler bazında hem de şehirde rahat etmeleri için onlara destek olmamız gerekiyor” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda ilk 1000’e giren ve Eğitim Fakültesi’ni tercih eden 11 öğrenciye ödülleri verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir