Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi

İlköğretim Okulu Öğrencileri İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerini Gezdi

Biga İlçesi Kemer Köyü’nde İÇDAŞ tarafından yaptırılan Kemer İÇDAŞ İlköğretim Okulu’ndan 17 minik öğrenci Okul Müdürü Süleyman Yavuz ve İngilizce Öğretmeni Melek Arslan nezaretinde İÇDAŞ Demir-Çelik tesislerini inceledi.

Tesislere gerçekleştirilen gezide öğrencileri Çevre Mühendisi Arzu İleri ve İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan karşıladı. Öğrencilere İÇDAŞ tesisleri hakkında görsel sunum yapılmasının ardından öğrenciler tesisleri gezdi. Reverse osmoz tesisinde Kimya Mühendisi Tevfik Nalcı tarafından arıtma teknolojisi hakkında bilgilendirilen öğrenciler denizden arıtılan sudan içti. Ziyarette termik santral tesislerinde tesis mühendislerinden Murat Çürüksulu tarafından enerji üretimi hakkında bilgi verildi. Daha sonra Çelik üretimin gerçekleştiği haddehane tesislerini de merakla inceleyen öğrencilere İşletme Şefi Tansu Yüksel tarafından üretim hattı gösterildi.

Kemer İÇDAŞ İlköğretim Müdürü Süleyman Yavuz, birçok öğrencinin babasının bu tesislerde çalıştığını belirterek, “Çocuklarımız hem okudukları okulu yapan, hem bölgenin istihdam merkezi olan bu tesisleri görerek ufuklarını genişletiyor. Ülkemizin gelişmesi için sanayi ve üretimin önemini şimdiden kavramaları derslerinde başarılı olmalarına da katkı veriyor” dedi.

İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan da “Minik öğrencilerin tesisleri incelemesi bölgemizin yarınları için daha bilinçli bir neslin yetişmesi bakımından önem taşıyor.Tesislerin kapısı bütün okullarımıza ve öğrencilerimize açık” şeklinde konuştu.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir