“İnanmış bir insanın yüreği cesurdur”

Şebnem Göksel
09/06/2015
09 Haziran 2015

Ankara’da 30-31 mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenen Serbest Dalış Dinamik- Statik-Hız Apnea Türkiye Şampiyonası’nda İTÜ adına yarışan Çanakkaleli Milli Sporcu Birgül Erken Türkiye birinciliğini değerlendirdi.

Yarışmalarda tüm sporcular arasında bireysel olarak en çok madalyayı kazanan sporcu olan Birgül Erken, ilk günün sonunda iki altın madalya elde etti.İkinci gün bir altın bir gümüş madalya alarak zorlu bir maratonu başarıyla tamamlamış oldu. Tüm yarışmalara katılıp hepsinden madalya alan ve 3 altın madalya ile Türkiye Şampiyonluğu kazanan İTÜ-SAS Kulübü sporcusu Erken:

“ Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda 3 altın madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldum. Ayrıca 1 gümüş madalya kazandım. 2 güne 4 yarışma sığdırdık. Hiç kolay bir tempo değildi. Yarışan herkesi kutluyorum.
Bu yarışmaları tamamlamak bile başlı başına bir başarıdır. Ben bu yarışmalar boyunca kendimi muhteşem ve güçlü hissettim; çünkü çok hazırlanmıştım. Bana inanan, beni destekleyen insanlara daha da güçlü ve inançlıyım. Basta sevgili esim Değer Erken olmak üzere hayal ortağım olan herkese teşekkür ederim”
diyerek düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“İnanmış bir insanin yüreği cesurdur. Sizi anlayan ve destekleyen aileniz ve dostlarınızdan daha güçlü bir motivasyon yoktur. Yüreğim bu yüzden güçlü ve umut dolu. Hiç bir başarı şans olamaz. Çok çalışmak vardır ve başarmak vardır. Hepsi bu. Sonra da aynı biçimde çalışkan ve azimli bir sporcu olarak, daha iyi bir beni arayacağım. Şimdiden sorular sormaya basladım bile, Daha iyi nasıl olabilirim?”

Geçtiğimiz yıl Rusya_Kazan’da Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ederek bronz madalya elde eden Birgül Erken, hedefinin milli takıma girerek bu yıl da ülkesini uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek olduğunu dile getirdi.

Birgül Erken’in Başarı Formülü

“Başarının sırrı azimli bir şekilde çok çalışmaktır. Akif sporculuk yaşamımda daima çok çalışkan bir sporcu oldum . Çok küçük yaşlardan beri kısıtlı imkanlara rağmen daima sporun değişik branşlarında yarıştım ve başarılı oldum.
Atıcılık, yüzme ve voleybol da uzun yıllar lisanslı sporcu olarak yarışmalara katıldım. Her zaman çok çalıştım, yaptığım işe inandım ve azimli tırmanış çizgisini her branşta yakaladım. Akademik başarıyı ve mesleki başarıyı da her zaman önemsedim. Gerek öğrenciliğimde, gerekse öğretmenlik yaşamımda yaptığım işlerle takdir gördüm. En çok da mümkün değil denildiğinde inat ettim ve mümkün kıldım. Sadece sporda değil tüm yaşamın boyunca inandığımın peşine düştüm. Genelde seçimlerimde yanılmadım. İşimi, eşimi seçerken ve pek çok seçimimde bu özgür ruhumun sesini takip ettim. Hayatta daima savaşçı, mücadeleci, pozitif ruhlu, keyfi ıskalamayan, yeni şeyler öğrenmeye tutkun, güçlüklerden yılmayan, meraklı, yaşıtlarımıza örnek, gençlere rol model olmak isteyen bir öğretmen olarak; anne olarak elde ettiğim başarılardan aldığım hazzı tarif demem. Çünkü yüce bir amaca hizmet eden bir nefer gibi hissediyorum. Bu sorumluluk duygusu ile hareket etmeye çalışıyorum. Özellikle gençlere örnek olmak benim adıma gurur ve onur verici oldu. Onlara sadece sportif başarı ile yetinmemelerini salık veriyorum. Akademik başarılarını da sürdürmek için gayret göstermelerini çok önemsiyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde pırıl pırıl gençlerde umudumuz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir