İngiliz Turistler Çanakkale’de Mehterle Karşılandı

06 Mayıs 2010

Çanakkale’ye gelen yılın ilk turist gemisindeki bin 200 İngiliz, mehter marşları ile karşılandı.

İstanbul’dan Çanakkale’ye Malta bayraklı “Thomson Celebration” isimli 214 metre uzunluğundaki yolcu gemisi ile gelen çoğunluğu İngiliz bin 200 turist, Kepez Limanı’nda mehteran bölüğünün gösterisi ile karşılandı. Turistler, Çanakkale Mehter Grubu’nun gösterisini dikkatle izleyip fotoğraf çekti. Çanakkale Savaşları’nda İngilizlerle çarpışan Türk ordularının asker marşları ile karşılanan turistler, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Çanakkale Liman İşletmesi Müdürü Evren Beceren, sezonun ilk turist gemisinin gelişi münasebeti ile böyle bir etkinlik düzenleyerek turistleri mehter marşları ve halk oyunları ekibinin gösterisi ile karşıladıklarını söyledi. Beceren, “Folklor ekiplerimizle temasa geçerek bu organizasyonu gerçekleştirdik. Güzel bir karşılama töreni oldu” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ın da katıldığı karşılama töreninin ardından çoğunluğu İngiliz bin 200 turist; Troia antik kenti, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ve il merkezini gezmek üzere otobüslerle limandan ayrıldı. Geminin akşam saatlerinde Kuşadası’na hareket edeceği öğrenildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir