Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İntepe (Erenköy) Viyadüğünün Yapımına Başlanıyor

İntepe (Erenköy) Viyadüğünün Yapımına Başlanıyor

Çanakkale merkeze bağlı Erenköy (İntepe) beldesinde sivil toplum kuruluşlarının bütün tepkilerine rağmen yapılmasının ardından kısa sürede çöken ve ardından da kaldırılan varyantın yerine yapılacak 160 metre uzunluğundaki viyadüğün yapımına Mart ayı içerisinde başlanacak.

Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Yazıcıoğlu, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada İntepe (Erenköy) varyantının yerine viyadük yapılması ile ilgili ihalenin tamamlandığını ve ilgili firmanın Mart ayı içerisinde bu bölgede şantiye kurarak çalışmalara başlayacağını söyledi. 160 metre uzunlukta viyadüğün 6 açıklıklı olacağını belirten Yazıcıoğlu, “2 adet olacak viyadaüğün yapılması ile bu bölgedeki ulaşım sıkıntısı sona erecek” dedi.

Erenköy (İntepe) Belediye Başkanı Alaaddin Özkurnaz ise toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’de girişi olmayan tek yerin kendi beldeleri olduğunu iddia ederek, viyadüğün kısa sürede tamamlanmasını istedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir