Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İnternet ve Cep Telefonu Tebrik Kartını Unutturdu

İnternet ve Cep Telefonu Tebrik Kartını Unutturdu

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yılbaşı ile bayramlarda mektup yazma ve tebrik kartı gönderme alışkanlığı tarihe karışmaya başladı.

Birkaç yıl öncesine kadar yılbaşı ve bayramlarda tebrik kartı göndermek için birbirleriyle yarışan vatandaşlar, artık teknolojiye ayak uydurarak e-mail ya da cep telefonuyla mesajlaşmayı tercih ediyor. Çanakkale’de 30’a yakın internet kafe özellikle yılbaşı öncesi gençlerin büyük ilgisini çekerken, buralara gidenlerin çoğunluğunun da yakınlarına mail aracılığı ile bayram mesajı gönderdikleri ifade edildi. Bu arada vatandaşlar tebrik kartlarının pahalı olduğunu belirterek “Bir tebrik kartı, gönderimi ile birlikte bize en az 1 YTL’ye mal oluyor. Bunun postaya verilip yerine ulaşması en az 4-5 günü bulabiliyor. Ancak e-mail ya da cep telefonuyla mesaj göndererek yakınlarımızın yılbaşı ile bayramlarını kutlamak hem zaman hem de maddi açıdan çok daha avantajlı oluyor. Artık yakınlarımızın yılbaşını ve bayramlarını kutlamak için tebrik yerine e-mail ve cep telefonu mesajını kullanıyoruz” dedi.

Çanakkale Posta İşletmesi Müdürlüğü yetkilileri ise bundan 8-10 yıl önce yılbaşı ve dini bayramlar öncesi postanenin tebrik kartlarıyla dolu olduğunu hatırlatarak, “Şimdi ise az sayıda tebrik kartı geliyor. Bunun en önemli sebebi de vatandaşların artık internet üzerinden e-mail veya cep telefonuyla mesaj göndererek birbirlerinin bayram ve yeni yıllarını kutlaması” dedi.
İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir