Işığını Yak Mektubunu Bırak

21 Kasım 2008

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Kadın Danışma Merkezi – ELDER, Türk Kadınlar Birliği, Türk Tabipler Derneği Kadın Komisyonu birlikteliği ile 19 Kasım Çocuklara Karşı Tacizi Önleme Dünya Günü ve 20 Kasım Çocuk Hakları Günü Kutlamaları Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

2001 yılından bu yana “Işığını Yak Mektubunu Bırak” sloganı ile çocukların Aile, Çevre, Okuldan beklentileri resim ve kompozisyonlar ile dile getirerek; bugünümüz ve geleceğimiz çocuklarımız bizlere sorumluluklarımızı hatırlatmaktadır.

Yapılan konuşmalarda; Toplumsal yozlaşma ve çürümüşlüğün en somut ifadesi çocukların ve çocuk haklarının istismarıdır. Nasıl bir toplum istiyorsak, ona göre çocuk politikaları geliştirilmesi gerekir. Çocukların sağlıklı ortamlarda gelişip büyümesi doğru eğitimlerin verilmesi geleceğe yönelik umutların çoğaltılmasını, sağlık bireylerle sağlıklı toplumu ifade edeceği belirtilmiştir. Canlılar içinde doğumundan sonra tek başına varlığını sürdüremeyen insan yavrusu çocuklarımızdır. Bu nedenle ki onlar korunmalarıdır ve korumamız gerektiği vurgulandı.
[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir