İşimiz Allah’a Kaldı!

İşimiz Allah’a Kaldı!
Selin Hande Yaşar
28/01/2010

Tesadüfen dinlediğim bir radyo kanalında spiker insanların başına gelen olaylarla ilgili bazı yorumlar yapıyordu. Bir süre sonra bunun dini içerikli yayın yapan bir radyo kanalı olduğunu anladım. Bayan spiker ?derdim var Allahım bana yardım et? yerine ? Derdim, benim Allahım var? denilmesi gerektiğini söylüyordu.

Malum kentimize uzun yıllardan sonra kar düştü. Geçmiş yıllarda yağan kar bizi kelimenin tam anlamıyla nakavt etmiş elektriksiz, susuz ve soğuk kış geceleri ile baş başa bırakmıştı. Aradan geçen 5 yılda elektrik kablolarının bir kısmı yeraltına alındı, doğalgaz geldi, su kanallarında da çeşitli iyileştirmeler yapıldı. En azından 2010 kışında elektriğimiz ( gidip gelse de sık sık), suyumuz vardı. Medeniyet bize çok uzak olmadı. Kar güzelce yağdı, otobüslerin bir kısmı çalıştı bir kısmı çalışmadı. Ama yine rezil bir durum oldu. Cuma gecesi kar yağışı başladı bizim sokak bugün Perşembe hala temizlenmedi. Hadi bizim sokak çok hayati bir yol güzergâhında değil. Ama iskele meydanı bile kar yağışının bittiği günlerde dahi hiçbir iş makinesi tarafından temizlenmedi. Kar tekrar eziyet haline geldi.

Dün temizlik görevlileri ortaya çıktı ancak. O kadar komik bir görüntü vardı ki, sokakları süpüren bu görevliler karların üzerindeki sigara izmaritlerini süpürmeye çalışıyorlardı. Yetkililer bu kar tekrar yağar canım bir daha iş çıkmasın diye mi böyle yaptılar bilmiyorum; sigara izmaritleri öncelikle değildi kesinlikle. Esnaf kendi çabalarıyla kapısının önünü temizleyip karları vatandaşa en az zarar verecek yerlerde toplayıp Belediyeden görevini yapmasını bekledi. Dün ortaya çıkan birkaç iş makinesi de sadece arabaların geçmesi için yollardaki karları kenarlara atarak geçti gitti. Sanki insanlar hiç kaldırımda yürümeyeceklermiş gibi.

Bu manzara karşısında radyo spikerinin lafı aklıma geldi. “Allahım benim belediyem var”

Fotoğraf: Ayhan Öncü / İHA

Filtreler:

Selin Hande Yaşar Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir