“İskele Meydanı, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı olmalıdır”

Şebnem Göksel
20/10/2016
20 Ekim 2016

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan Memur-Sen Çanakkale İl Başkanı Suat Özen’in kendisini ziyaretinde “İskele Meydanı, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı olmalıdır” dedi.

FETÖ’cü teröristlerin darbe girişimi sonrası meydanlara ilk çıkan illerden birinin Çanakkale olduğunu hatırlatan Turan, “Çanakkale, 1915 ruhunun yeniden dirildiği sembol şehirlerden biri oldu. Hemşerilerimiz 27 gün boyunca İskele Meydanı’nda demokrasi nöbeti tuttular” dedi.

İskele Meydanı’nın isminin 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı olarak değiştirilmesi talebini değerlendiren Turan, “Bu meydan, farklı siyasi partilerin, STK’ların, her görüşten insanımızın katıldığı 15 Temmuz demokrasi nöbetleri ile özdeşleşti. Bu bakımdan MEMUR-SEN’in İskele Meydanı’nın adının “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı” olarak değiştirilmesi talebini önemsiyoruz. 15 Temmuz ruhunu Çanakkale’nin her köşesinde yaşatmak tüm Çanakkalelilerin görevi olmalıdır. Partimizce Çanakkale’de almış olduğumuz kararla her AK Partili Belediye 15 Temmuz hatırasını yaşatmak için çalışmalara başladı. İskele Meydanı’nın isminin değiştirilmesi talebi geçtiğimiz ay gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısında AK Parti Grubumuz tarafından gündeme getirilmiş, kabul görmemişti. Umuyorum bu talep bu ay gerçekleşecek olan Belediye Meclisi toplantısında olumlu karşılanır zira demokrasi nöbetlerine katılamayan Çanakkale Belediye Başkanı bu konuda halkın gönlünü bir nebze olsun kazanma imkanına sahip olmuş olur” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir