İskele Meydanı İçin İsim Önerileri Alınmaya Devam Ediyor

İskele Meydanı İçin İsim Önerileri Alınmaya Devam Ediyor
22 Temmuz 2013

Çanakkale Kent Konseyi kentin gündeminde olan ve birçok ismin ifade edildiği İskele Meydanına yeni isminin belirlenmesi için kentlileri bir araya getiriyor.

İskele’deki meydanın isminin belirlenmesi için kentlilerin görüş ve önerilerini alma amacıyla “İskele Sizin İsim de Sizden Olsun” sloganıyla başlayan çalışma kapsamında yeni sandıklar Fevzipaşa ve Barbaros Mahallelerine konuldu. Proje kapsamında Kent Konseyi tarafından Fevzipaşa Mahallesi, Barbaros Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Yelken Kulübü ve Barbaros Mahallesi Beldemiz sitesine kentlilerin oylarını kullanabilmeleri için sandıklar yerleştirildi. Kent Konseyi daha önce Çanakkale Belediyesi ana bina, Prof. Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesisleri, Yalı Hanı, Golf Çay Bahçesi ve Özgürlük Parkına sandıkları koymuştu. Kentliler ayrıca isim önerilerini canakkalekentkonseyi@gmail.com adresine de gönderebilecekler.

Kent Konseyi, 15 Ağustos’a kadar devam edecek öneri toplama sürecinden sonra, yapılacak genel kurul toplantısında görüşerek öne çıkan isimleri bir liste halinde Belediye Meclisine sunacak. Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında önerilen isimleri görüşerek meydanın ismini belirleyecek.

“İskele Sizin, İsim de Sizin Olsun…”
Çanakkale Kent Konseyi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

Çanakkale Belediyesi Kordon Boyu Kentsel Düzenleme Projesi içinde önemli bir yer olan, kente deniz yönünden gelişte giriş kapısı özelliğini taşıyan…
Geçmişten günümüze kentlinin buluşma noktası olma özelliğini koruyan…
90 yıllık manolya ağacı ile tarihi öneme sahip, Çanakkale Belediyesine ilk yer sahipliği yapan İskele Meydanı, Anafartalar Oteli’nin yıkılması ile birlikte kentin en önemli kamusal alanlarından biri olacaktır.
Bu kamusal alan, şimdi yeni ismini arıyor…
İskele Meydanı’nın ismini kentliler belirleyecek…
Siz de isim önerinizi çok kısa gerekçesiyle lütfen aşağıdaki e-mail adresimize yazınız.
canakkalekentkonseyi@gmail.com

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir